TYP: a1

Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu "Energię czerpię z wody!"

wtorek, 24 czerwca 2014
Informacja prasowa
Plakat Energię czerpię z wodyUczniowie z całej Polski przysłali ponad czterysta zdjęć, spośród których jurorzy wybrali zwycięską osiemnastkę. Laureaci konkursu wypłyną w wakacyjny rejs na pokładzie żaglowca Generał Zaruski.

Ogólnopolski konkurs ekologiczno-fotograficzny zrealizowany został w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Tytuł akcji nawiązuje do hasła przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody.

Wyboru zwycięskich prac dokonali jurorzy – eksperci w dziedzinach żeglarstwa, ekologii i fotografii. Zgłoszone zdjęcia oceniali między innymi mistrz olimpijski – Mateusz Kusznierewicz (pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku), fotograf – Maciej Kosycarz, przedstawiciele sponsorów Programu: Ferrero Polska, sponsora akcji Kinder+Sport oraz Grupy LOTOS S.A., a także specjaliści do spraw edukacji ekologicznej z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Widać było, że młodzi ludzie szukali ciekawych pomysłów ilustrujących tematykę konkursu. Niektórzy natomiast zatrzymywali w kadrze energię pojawiającą się w ułamku sekundy, co jest sztuką m.in. fotografii prasowej – skomentował nadesłane prace Maciej Kosycarz.

W wakacyjny rejs popłyną uczniowie gimnazjów i liceów z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Wszyscy za pośrednictwem pomysłowych zdjęć konkursowych udowodnili, że czerpią energię z wody, więc tydzień pod żaglami, na jednostce flagowej Gdańska, będzie dla nich z pewnością niezapomnianą przygodą. Ponadto każdy z laureatów otrzyma wodoodporny aparat fotograficzny Fujifilm XP oraz weźmie udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych, które poprowadzi znakomity gdański fotograf Maciej Kosycarz.

Rejs rozpocznie się 6 lipca 2014, tuż po uroczystej paradzie żaglowców podczas tegorocznej edycji Baltic Sail Gdańsk. Prace laureatów oglądać można na stronie www.programedukacjimorskiej.pl oraz facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899