TYP: a1

Akrobacje nad "Darem Młodzieży"

poniedziałek, 6 czerwca 2016
Redakcja/MF
W niedzielę 5 czerwca „Dar Młodzieży” stał się arena niezwykłej rywalizacji. Na wysokości 25 metrów nad pokładem żaglowca 10 najlepszych na świecie slacklinerów walczyło o zwycięstwo w 2. edycji zawodów Red Bull Slackship.


Fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool


W tych wyjątkowych zawodach wzięli udział reprezentanci Niemiec, Austrii, USA, Brazylii, Estonii i Chile. W czołówce zawodników znalazł się także Polak – 18-letni Filip Oleksik z Krakowa.

Dwie i pół minuty – tyle czasu mieli uczestnicy zawodów, by zaprezentować swoje najlepsze triki. Rywalizacja odbywała się w czterech rundach. Sędziowie oceniali trudność, kreatywność i różnorodność trików oraz płynność ich wykonania. Najlepszym slacklinerem i zwycięzcą 2. edycji zawodów okazał się 28-latek z USA – Mickey Wilson. Amerykanin zwracał na siebie uwagę - nie tylko ze względu na umiejętności jakie prezentował, ale również niezwykle oryginalną, piracką stylizację, w której wykonywał ewolucje na taśmie.

Dużą sympatię widzów zyskał Lukas Diestel z Kalifornii, którego niezwykle widowiskowe ewolucje na taśmie zapierały dech w piersiach. To właśnie on został zwycięzcą w kategorii “Najlepszy Trik” dzięki perfekcyjnie wykonanemu podwójnemu backflipowi. “Udało mi się zrobić kilka niezłych trików, które ćwiczyłem na ziemi. Jako pierwszy i jedyny zrobiłem podwójnego backflipa i to przyniosło mi wygraną” - powiedział szczęśliwy Lukas.


Fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool


Jedyny Polak w stawce, Filip Oleksik, przyznawał, że jest bardzo zadowolony ze swojego występu i zaskoczony świetnym wynikiem. „Niewiele brakowało do zajęcia trzeciego miejsca w tej edycji. Udało mi się zająć czwarte, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Bardzo się cieszę, że jestem wśród najlepszych i mam nadzieję, że tak już zostanie.” – komentował po zawodach szczęśliwy Filip.

Wyniki:
1. Mickey Wilson, USA
2. Tauri Vahesaar, Estonia
3. Diego Diaz, Chil

Najlepszy trik: Lukas Diestel, USA (za podwójny backflip)
Tagi: Dar Młodzieży, zawody, slacking
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922