TYP: a1

Akrobacje nad "Darem Młodzieży"

poniedziałek, 6 czerwca 2016
Redakcja/MF
W niedzielę 5 czerwca „Dar Młodzieży” stał się arena niezwykłej rywalizacji. Na wysokości 25 metrów nad pokładem żaglowca 10 najlepszych na świecie slacklinerów walczyło o zwycięstwo w 2. edycji zawodów Red Bull Slackship.


Fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool


W tych wyjątkowych zawodach wzięli udział reprezentanci Niemiec, Austrii, USA, Brazylii, Estonii i Chile. W czołówce zawodników znalazł się także Polak – 18-letni Filip Oleksik z Krakowa.

Dwie i pół minuty – tyle czasu mieli uczestnicy zawodów, by zaprezentować swoje najlepsze triki. Rywalizacja odbywała się w czterech rundach. Sędziowie oceniali trudność, kreatywność i różnorodność trików oraz płynność ich wykonania. Najlepszym slacklinerem i zwycięzcą 2. edycji zawodów okazał się 28-latek z USA – Mickey Wilson. Amerykanin zwracał na siebie uwagę - nie tylko ze względu na umiejętności jakie prezentował, ale również niezwykle oryginalną, piracką stylizację, w której wykonywał ewolucje na taśmie.

Dużą sympatię widzów zyskał Lukas Diestel z Kalifornii, którego niezwykle widowiskowe ewolucje na taśmie zapierały dech w piersiach. To właśnie on został zwycięzcą w kategorii “Najlepszy Trik” dzięki perfekcyjnie wykonanemu podwójnemu backflipowi. “Udało mi się zrobić kilka niezłych trików, które ćwiczyłem na ziemi. Jako pierwszy i jedyny zrobiłem podwójnego backflipa i to przyniosło mi wygraną” - powiedział szczęśliwy Lukas.


Fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool


Jedyny Polak w stawce, Filip Oleksik, przyznawał, że jest bardzo zadowolony ze swojego występu i zaskoczony świetnym wynikiem. „Niewiele brakowało do zajęcia trzeciego miejsca w tej edycji. Udało mi się zająć czwarte, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Bardzo się cieszę, że jestem wśród najlepszych i mam nadzieję, że tak już zostanie.” – komentował po zawodach szczęśliwy Filip.

Wyniki:
1. Mickey Wilson, USA
2. Tauri Vahesaar, Estonia
3. Diego Diaz, Chil

Najlepszy trik: Lukas Diestel, USA (za podwójny backflip)
Tagi: Dar Młodzieży, zawody, slacking
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567