TYP: a1

XII Targi Boatshow zakończone

środa, 17 listopada 2010
Weronika Morys
BoatshowW miniony weekend po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2010. Wśród ponad 200 wystawców były największe polskie stocznie jachtowe, dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, ożaglowania, wyposażenia, firmy czarterowe oraz wydawnictwa branżowe.

W trakcie targów wystawcy zaprezentowali ponad 150 modeli jachtów żaglowych, motorowych oraz innego sprzętu pływającego, a wśród nich premiery na najbliższy sezon. Można było obejrzeć zarówno modele luksusowych jachtów morskich i katamaranów, jak i barek rzecznych, motorówek czy łodzi żeglarskich. Ci, którzy mają już jacht, mogli się dowiedzieć jak o niego zadbać i odpowiednio go wyposażyć. Ponadto zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z najnowszym osprzętem i akcesoriami.

Jeden z czterech pawilonów targowych został zamieniony w największe w Polsce centrum surfingu. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił na specjalnym torze do Roolboardingu i Skimboarding. Zwiedzający, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tymi sportami, mieli możliwość postawienia swoich pierwszych kroków pod okiem instruktorów windsurfingu. W sobotę odbyły się jedyne w Polsce Halowe Mistrzostwa w tych dyscyplinach.

Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyły się specjalistyczne prezentacje. Wśród nich znalazło się wystąpienie Błażeja Nadobnego z firmy Charter Navigator – głównego przedstawiciela firmy Nicols w Polsce. Firma ta - zajmująca się zarówno produkcją barek turystycznych, jak również ich czarterem - pokazała uczestnikom targów, że mieszkanie na barce może stać się sposobem na życie, tak jak ma to miejsce na zachodzie Europy. Po prezentacji można było podyskutować z prowadzącym na temat rozwoju tego typu turystyki w Polsce. Znaczne zainteresowanie prezentacją pozwala wnioskować, że spokojne wakacje na barce znajdą wielu entuzjastów wśród polskich turystów.

Boatshow Boatshow
Boatshow Boatshow
Boatshow Boatshow

Do zobaczenia za rok!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982