TYP: a1

WIATR i WODA 2011 coraz bliżej

piątek, 11 lutego 2011
Informacja prasowa
Wiatr i wodaW dniach 3-6 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty trzeci na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów i rekreacji na wodzie z Polski i z zagranicy.

W tym roku amatorzy spędzania czasu nad wodą będą mogli zapoznać się ofertami zarówno z kraju jak i zagranicy m.in. Australii, Chin, Korei, Brazylii, Litwy, Łotwy, Estonii, Belgii, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Danii i Francji. Tegoroczne Targi WIATR i WODA usatysfakcjonują nawet najwybredniejszych miłośników sportów wodnych i rekreacji nad wodą. Oprócz łodzi, jachtów, pontonów, RIBów, skuterów i innych jednostek pływających na targach będzie można zobaczyć szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji, elektronikę jachtową. Nie zabraknie także organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących szkolenia. Jak co roku na Targach WIATR i WODA silnie reprezentowana będzie branża kajakowa. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy podwodnych przygód bowiem w targowym „Miasteczku Nurkowym” będą mogli zapoznać się ofertą kilkudziesięciu wystawców z branży nurkowej. Na targach silnie reprezentowana będzie także branża windsurfingowa co zapewne ucieszy miłośników deski z żaglem. Nie można też pominąć bogatej oferty firm oferujących silniki. Tradycyjnie nie zabraknie też ciekawych propozycji skierowanych do osób poszukujących nowości, nowoczesnych konstrukcji i luksusowych jachtów.

Jacht Roku w Polsce

W trakcie trwania tegorocznych Targów WIATR i WODA w Warszawie po raz pierwszy zostanie wręczona prestiżowa nagroda w konkursie na najlepszy jacht żaglowy i motorowy dostępny na rynku w Polsce „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2010". Konkurs ten organizuje redakcja magazynu „Żagle" przy współpracy z organizatorami targów WIATR i WODA. Nominacje do Nagrody zostały ogłoszone podczas gdyńskiej edycji targów WIATR i WODA – na wodzie w sierpniu 2010.

Targowy program wydarzeń towarzyszących

Spotkania, prelekcje i pokazy na Targach WIATR i WODA to już tradycja. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku w podczas czterech targowych dni odbędzie się wiele interesujących wydarzeń dla miłośników sportów wodnych i rekreacji. Jak co roku nie zabraknie pokazów ratownictwa, prezentacji sportów wodnych, spotkań i prelekcji.

Na ryby

Tegorocznym Targom WIATR i WODA już po raz drugi towarzyszyć będą Targi Sprzętu Wędkarskiego NA RYBY. Wszyscy amatorzy wędkarstwa, zarówno ci zaawansowani, jak i początkujący będą mogli znaleźć coś dla siebie: wędki, kołowrotki, spławiki, przynęty spinningowe, aromatyczne dodatki do zanęt wędkarskich, sprzęt turystyczny, łodzie, pontony, a także ofertę biur specjalizujących się w organizowaniu wypraw wędkarskich.

Kiedy na targi?

23 edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni. W czwartek, 3 marca od 11.00 do 15.00 wstęp na targi zarezerwowany jest dla publiczności branżowej, zaproszonych gości i przedstawicieli mediów, szersza publiczność może tego dnia zwiedzać targi od 15.00 do 18.00. Następnie targi można zwiedzać: 4 marca (piątek) i 5 marca (sobota) w godzinach 10.00 - 18.00. W niedzielę 6 marca – w godz. 10.00-17.00.
Dzień Dzieci i Młodzieży na Targach WIATR i WODA
Piątek (4 marca) jest dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami wchodzą tego dnia na teren targów bezpłatnie. Bezpłatny wstęp przez cały czas trwania targów organizatorzy gwarantują dzieciom do lat 12.

Zapraszamy!

Patronat nad targami rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011 objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933