TYP: a1

Przygotuj się do sezonu z Żeglarskim Pucharem Trójmiasta

środa, 8 kwietnia 2015
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty otwierające pomorski sezon żeglarski i organizatorzy wraz z partnerami dokładają wszelkich starań, aby wydarzenie to było czymś więcej niż rywalizacją na wodzie. Wszyscy uczestnicy zaproszeni są do wspólnych przygotowań do pierwszego w tym roku startu. A jak wiadomo odpowiednia zaprawa przed zwodowaniem procentuje przez cały sezon!

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Do grona partnerów Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta dołączyła firma Teknos Oliva – ekspert w dziedzinie farb jachtowych. Dla wszystkich zgłoszonych załóg przygotowany został specjalny rabat w wysokości 15% u wybranych dystrybutorów farby Oliva. Oferta ważna do 30 kwietnia 2015.

Wielu żeglarzy na Pomorzu szykuje jachty do sezonu, by zdążyć na czas przed Żeglarskim Pucharem Trójmiasta – mówi Dyr. Handlowy Marcin Terlecki z firmy Teknos, ale warto pamiętać, że jednostka zostaje potem na wodzie przez kilka kolejnych miesięcy. Pośpiech nie jest więc wskazany. Jako partner regat chcemy towarzyszyć tym przygotowaniom i służyć wiedzą oraz produktami, wspierając prawidłowe przygotowanie do sezonu.

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem dodatkowych informacji o farbach Oliva i morskich rozwiązaniach malarskich zapraszamy na stronę www.farbyjachtoweoliva.pl, gdzie specjaliści firmy odkrywają tajniki profesjonalnego konserwowania jachtów.

Fachowe doradztwo w zakresie serwisowania jednostek to nie jedyny krok w kierunku aktywizacji żeglarzy, jeszcze przed startem w regatach. Równie ważna jak sprawny sprzęt jest dobra forma i sprawność załogi. Z myślą o jak najwyższym poziomie imprez, które czekają na nas w sezonie 2015, partner Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – North Sails organizuje szkolenie regatowe North Sails Go 4 Speed. Serdecznie zapraszamy wszystkie załogi ścigające się na jachtach morskich oraz sports boat. Go 4 Speed to jest dokonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na wodzie, a także rozpływanie przed nadchodzącymi regatami. Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne, przy wykorzystaniu jachtów uczestników.

Bardzo się cieszę, że uda się zaktywizować uczestników regat do szkoleń i treningów, gdyż oprócz lepszych wyników sportowych, będzie to miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa i lepszą współpracę na wodzie – komentuje Michał Korneszczuk, North Sails Polska.

Premierowa edycja szkolenia odbędzie się 16 maja 2015 na terenie przystani AZS Galion w Gdańsku – Górkach Zachodnich.

W programie min.:
  • 09:00 - Odprawa Meteo - prowadzona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
  • 09:30 - taktyka regatowa - Adam Jankowski (sędzia główny Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta)
  • 11:00 - odprawa sterników
  • 12:00 - zajęcia na wodzie w tym treningowe starty i wyścigi - prowadzone przez specjalistów North Sails Polska
  • 15:00 - wyścig w pełni sędziowany z ogłoszeniem wyników
  • 17:00 - North Sails beer i analiza treningu.
Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenia na adres mailowy: info@pl.northsails.com.

Wszystkich, którzy nie zgłosili jeszcze załogi do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, zapraszamy na stronę internetową www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, gdzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego można dokonać rejestracji.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to więcej niż regaty otwarcia sezonu to wydarzenie, które staje się platformą wymiany doświadczeń, przyczyniając się do rozwoju kultury żeglarskiej na Pomorzu. Regaty zaliczane są Pucharu Bałtyku Południowego 2015.
Tagi: Żeglarski Puchar Trójmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492