TYP: a1

Wicemistrzyni i Mistrz Europy trenowali z adeptami windsurfingu

poniedziałek, 6 lipca 2015
Informacja prasowa
Paweł Tarnowski i Małgorzata Białecka, czyli świeżo upieczeni Mistrz i Wicemistrzyni Europy w windsurfingu, członkowie Energa Sailing Team Poland, trenowali z dziećmi w ramach półkolonii żeglarskich. Było to możliwe dzięki poszerzeniu w tym roku o windsurfing programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing. Organizatorem dnia otwartego w Sopockim Klubie Żeglarskim była Grupa Energa, sponsor żeglarskiej kadry narodowej.

Trening z Malgorzata Bialecka i Pawlem Tarnowskim

Nauka i popularyzacja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży to jeden z naszych priorytetów w obszarze promocji sportu i rekreacji
– mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa. Widząc dynamiczny rozwój windsurfingu, okraszony wielokrotnymi sukcesami reprezentantów Polski, postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę szkolenia żeglarskiego właśnie o tę dyscyplinę. Program spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, co jest dobrym prognostykiem dla możliwości zwiększania wsparcia talentów także w tej dyscyplinie. – dodaje.

Największy w Polsce program edukacji żeglarskiej Energa Sailing został w tym roku poszerzony o windsurfing. Jego uczestnicy – dziewczęta i chłopcy w wieku od 9 do 11 lat - mogą dzięki temu po raz pierwszy spróbować swoich sił w żeglowaniu na deskach. Wielomiesięczny cykl bezpłatnych zajęć i treningów podzielony jest na część teoretyczną i zajęcia na wodzie. Lekcje odbywają się w ośrodkach w Gdańsku i Sopocie.

Szkoleniem w windsurfingu objętych zostało 50 uczestników z trójmiejskich szkół podstawowych. 10 najlepszych z nich bierze udział w żeglarskiej półkolonii, która trwa od 28 czerwca do 8 lipca. Szkolenie oraz półkolonia zorganizowane zostały we współpracy z Sopockim Klubem Żeglarskim, którego, zawodnikami są tegoroczni medaliści Mistrzostw Europy: Małgorzata Białecka i Paweł Tarnowski. Mistrzowie, przez cały sezon aktywnie angażują się w program edukacji żeglarskiej, biorąc udział w zajęciach dla dzieci. W piątek poprowadzili trening z młodymi żeglarzami.

Można powiedzieć, że serce rośnie, kiedy widzi się tych młodych ludzi, uczących się panowania nad deską i żaglem – mówi Małgorzata Białecka. Żeglarstwo to wymagający sport. Droga do sukcesów zaczyna się od zarażenia najmłodszych pasją. Dlatego gorąco kibicujemy programowi Energa Sailing, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych mogą rozpocząć przygodę z żaglami. Kto wie, może niebawem to wśród nich znajdą się zawodnicy, którzy będą rywalizowali z nami o medale dla Polski – dodaje Paweł Tarnowski.

O tym, którzy uczestnicy zakwalifikowali się na półkolonię zdecydowała ocena postępów i zaangażowania podczas zajęć
– mówi Daniel Lewandowski, koordynator programu edukacyjnego Energa Sailing w Sopocie. Przez okres dziesięciu dni czwórka dziewcząt i sześciu chłopców będzie doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów SKŻ. Liczymy, że zarówno dzieci biorące udział w półkolonii, jak i pozostała czterdziestka młodych windsurferów załapie żeglarskiego bakcyla, niezależnie od tego czy w przyszłości będą uprawiać ten sport na poziomie wyczynowym – dodaje.

Zajęcia praktyczne dla wszystkich uczestników zostaną wznowione po wakacjach, natomiast jesienią planowane jest rozpoczęcie rekrutacji do kolejnej edycji programu edukacji żeglarskiej. Dodatkowe informacje na temat Energa Sailing dostępne są na stronie internetowej www.edu.energasailing.pl.
Tagi: Paweł Tarnowski, Małgorzata Białecka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991