TYP: a1

Aktywnie i żeglarsko podczas kampanii 7 Cudów Mazur w Mrągowie

poniedziałek, 6 lipca 2015
Informacja prasowa
W sobotę 4 lipca zakończyła się II rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur w Mrągowie. Regatom towarzyszyła idealna pogoda, która przyciągnęła na jezioro Czos 23 jednostki. Na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Pol 232 ze sternikiem Aleksandrem Fereńcem. W czasie zawodów na lądzie odbywały się liczne atrakcje i pokazy dla rodzin z dziećmi. Dużą popularnością wśród turystów cieszyły się darmowe rejsy tramwajem wodnym i wielofunkcyjnym katamaranem X-Cat.

7 Cudów Mazur
7 Cudów Mazur

W ceremonii otwarcia zawodów udział wzięła Otolia Siemieniec, Burmistrz Mrągowa, która życzyła żeglarzom pomyślnych wiatrów i sportowej rywalizacji. Regaty Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur odbyły się razem z Żeglarskim Grand Prix Mrągowa, a także I eliminacją Festiwalu Żagli ISSA. W zawodach rozegrano trzy zacięte biegi. Pozwoliły one wyłonić zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do wielkiego finału ŻGP o Puchar 7 Cudów Mazur 22 sierpnia w Rynie. Tuż za najszybszą ekipą Pol 232 uplasowała się załoga 4100. Trzecie miejsce wywalczyli żeglarze z teamu Pol 153. Pełne wyniki są dostępne na stronie: www.7cudowmazur.pl. Kolejne rundy eliminacyjne odbędą się w: Giżycku (11 lipca) i Węgorzewie (18 lipca).

Sport wzmacnia rodzinne więzi

„Mrągowo – miasto ludzi aktywnych”, zgodnie z tym hasłem rozegrano w strefie kibica Puchar Rodzin Aktywnych. W turnieju 7 Cudów Mazur, mimo upalnego popołudnia udział wzięło łącznie 12 rodzin. Zespoły walczyły ze sobą w specjalnych konkurencjach sprawdzających zarówno sprawność fizyczną, jak również zgranie drużyny. Zabawa dostarczyła uczestnikom mnóstwo uśmiechu i wrażeń. Najlepsze zespoły otrzymały gadżety do aktywnego spędzania czasu na plaży. Wśród wszystkich rodzin biorących udział w turnieju rozlosowano również dwa, profesjonalne zestawy rowerowe (koszulka, bidon, plecak) przygotowane przez Green Velo.

W strefie kibica 7 Cudów Mazur turyści licznie odwiedzali wyjątkowe stanowisko przygotowane przez Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Mrągowo), w którym zorganizowano konkurs wiedzy leśnej, akcję „Poznaj zwierzęta i drzewa leśne” oraz udostępniono foldery przyrodnicze i turystyczne. Odwiedzający chętnie korzystali również z darmowych rejsów tramwajem wodnym i katamaranem X-Cat. Po powrocie na ląd wiele osób przyznało, że złapało żeglarskiego bakcyla. Najmłodsi oprócz sportowych turniejów uczestniczyli również w edukacyjnych animacjach przygotowanych przez ISSA, których celem była nauka żeglarskich umiejętności poprzez zabawę.

- Mrągowo słynie z festiwali organizowanych w nowoczesnym i malowniczo położonym amfiteatrze nad jeziorem Czos czy Miasteczka Wsternowego Mrongoville. Lecz Mrągowo, to również miasto ludzi aktywnych, dlatego postawiliśmy w tym roku na sportowe atrakcje w trakcie imprezy 7 Cudów Mazur. W ostatnich latach nasza infrastruktura turystyczna znacznie się rozszerzyła i stanowi teraz nie lada gratkę dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Podczas wizyty w naszym mieście turyści mogą skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu, kortów tenisowych, skate parku, sprawnościowego placu zabaw przy plaży miejskiej. Możemy pochwalić się również promenadą nad jeziorem Czos, która stanowi idealne miejsce do uprawiania joggingu, nordic walking, jazdy na rowerze czy rolkach oraz 300 km oznakowanych szlaków rowerowych w okolicach Mrągowa łączących najpiękniejsze mazurskie miejscowości – podkreśla Otolia Siemieniec, Burmistrz Mrągowa.

Po regatach żeglarze wzięli udział w uroczystej biesiadzie żeglarskiej, w trakcie której obyło się losowanie upominków od organizatorów. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło na scenie mrągowskiego amfiteatru, gdzie Pani Burmistrz wręczyła najlepszym załogom puchary i dyplomy. Dzień pełen wrażeń i sportowych emocji dopełniły koncerty zespołów „Red Lips” i „Happysad” odbywające się w ramach Dni Mrągowa.

7 Cudów Mazur nabiera rozpędu

Osoby, które nie mogły w sobotę przybyć do polskiej stolicy country mogą spać spokojnie. Kampania 7 Cudów Mazur 11 lipca zawita do Giżycka, w którym oprócz żeglarskich zmagań na gości będą czekały darmowe rejsy, atrakcyjne pokazy i animacje. W sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich odbędzie się również finał rowerowego rajdu „Wyprawa – poprawa” Fundacji Nasza Ziemia, w którym uczestniczyć będzie ekipa 7 Cudów Mazur. Tydzień później, 18 lipca w Węgorzewie, odwiedzający będą mogli wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej czy konkursach, w których do wygrania będzie m.in. rower ufundowany przez Green Velo. Głównym punktem imprezy w Węgorzewie będzie pokaz umiejętności Krystiana Herby, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie.

Więcej informacji o Żeglarskim Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur i samej kampanii można znaleźć na stronie www.7cudowmazur.pl i na Facebooku www.facebook.com/7cudowmazur.
Tagi: 7 Cudów Mazur
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924