TYP: a1

W piątek oficjalne rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup w Gdyni

środa, 12 czerwca 2013
Informacja prasowa
W piątek (14.06), na wodach Zatoki Gdańskiej, rozpoczną się czwarte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty o Puchar YKP Gdynia zakończą się w niedzielę.

Zawody na redzie Mariny Gdynia rozpoczną się w piątek o godzinie 10:00. Młodzi żeglarze staną do walki o miejsca na podium. To kolejne sportowe wyzwanie, dzięki któremu będą mogli zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Energa Sailing Cup. Zawody potrwają trzy dni. Zakończenie regat zaplanowano na godzinę 15:00 w niedzielę.

Poza emocjami żeglarskimi organizatorzy zaplanowali dla uczestników turniej piłki plażowej rozgrywany na plaży miejskiej.

Gdyńskie regaty to czwarte zawody z cyklu Energa Sailing Cup. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim oraz Krakowie (z powodu braku wiatru w Krakowie nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu). Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programy stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851