TYP: a1

VOR: Drugi etap na finiszu

wtorek, 3 stycznia 2012
Weronika Morys

IAN ROMAN/Volvo Ocean Race
Rozpoczęła się akcja rozładunku pięciu jachtów, które wezmą jutro udział w sprincie do mety w Abu Dhabi. Jachty uczestniczące w okołoziemskim wyścigu Volvo Ocean Race zostały przewiezione do Zatoki Perskiej przez region najbardziej zagrożony atakami terrorystycznymi na pokładzie transportowca. Szósty jacht - Sanya - po uszkodzeniu takielunku na początku drugiego etapu nie weźmie udziału w sprincie.


Z kadłubami jachtów floty Volvo, o czym przekonał się Team Sanya w pierwszym etapie, należy obchodzić się ostrożnie, a zatem ich załadunek i rozładunek nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowo proces ten utrudnia fakt przewożenia jednostek z masztami w pozycji pionowej. Kiedy wszystkie jachty znajdą się ponownie na wodzie, ich załogi będą miały kilka godzin na ostateczne przygotowania do sprintu. Wyścig potrwa ok. 8-10 godzin, a pierwsze jachty powinny minąć linię mety około godziny 16 lokalnego czasu w Abu Dhabi. Kibice będą mogli na bieżąco śledzić przebieg wyścigu na stronie internetowej regat, www.volvooceanrace.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 September

W okolicy Łeby wszedł na mieliznę s/y "Jurand". Przyczyną wejścia na mieliznę był błąd nawigacyjny - pomyłka w indentyfikacji latarni morskich Stilo i Czołpino; jacht przeszedł kosztowny remont poawaryjny.
piątek, 28 września 1990
W czasie corocznych regat Opali z s/y "Kapitan Haska" wypadł za burtę i zginął III oficer.
niedziela, 28 września 1986
Z Portsmouth startuje 4 edycja regat Whitbread Race.
sobota, 28 września 1985
W Marsylii rozpoczął się rejs Alaina Gerbaulda na s/y "Firecrest".
środa, 28 września 1932
Wodowanie "Prinzess Eitel Friedrich", późniejszego "Daru Pomorza" w hamburskiej stoczni Blohm und Voss.
wtorek, 28 września 1909
Samuel Morse opatentował skonstruowany przez siebie telegraf elektromagnetyczny.
czwartek, 28 września 1837