TYP: a1

VOR: Team Sanya po raz drugi przerywa wyścig

poniedziałek, 19 grudnia 2011
Weronika Morys
team sanya
PAUL TODD/Volvo Ocean Race
.
Z powodu awarii olinowania Team Sanya musi po raz kolejny przerwać wyścig i udać się do portu - tym razem na Madagaskarze - w celu dokonania niezbędnych napraw. Załoga zauważyła uszkodzenie jednego ze sztagów podczas zmiany żagli. Na szczęście możliwe jest utrzymanie masztu w pozycji pionowej, łódź znajduje się pod kontrolą i jest w stanie bez pomocy z zewnątrz dopłynąć do brzegu.


Skipper Teamu Sanya Mike Sanderson powiedział, że czuje się wypalony z powodu tej sytuacji, zwłaszcza, że jego załoga znajdowała się obecnie na prowadzeniu, zespół zyskiwał coraz większą przewagę nad rywalami, a pogoda się poprawiała. Rzecznik prasowy Dryad Maritime Intelligence Service zapewnił, że marina do które zmierza Team Sanya nie leży na obszarze wysokiego zagrożenia atakami piratów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797