TYP: a1

VOR: Team Sanya po raz drugi przerywa wyścig

poniedziałek, 19 grudnia 2011
Weronika Morys
team sanya
PAUL TODD/Volvo Ocean Race
.
Z powodu awarii olinowania Team Sanya musi po raz kolejny przerwać wyścig i udać się do portu - tym razem na Madagaskarze - w celu dokonania niezbędnych napraw. Załoga zauważyła uszkodzenie jednego ze sztagów podczas zmiany żagli. Na szczęście możliwe jest utrzymanie masztu w pozycji pionowej, łódź znajduje się pod kontrolą i jest w stanie bez pomocy z zewnątrz dopłynąć do brzegu.


Skipper Teamu Sanya Mike Sanderson powiedział, że czuje się wypalony z powodu tej sytuacji, zwłaszcza, że jego załoga znajdowała się obecnie na prowadzeniu, zespół zyskiwał coraz większą przewagę nad rywalami, a pogoda się poprawiała. Rzecznik prasowy Dryad Maritime Intelligence Service zapewnił, że marina do które zmierza Team Sanya nie leży na obszarze wysokiego zagrożenia atakami piratów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861