czwartek, 9 lutego 2012
Weronika Morys

Team Telefonica
IAN ROMAN/Volvo Ocean Race
Trzeci etap okołoziemskich regat Volvo Ocean Race wiódł z Abu Dhabi do chińskiego portu Sanya. Podobnie jak w drugim etapie, także i tym razem część trasy została ukryta, a flota sześciu jachtów została przewieziona przez obszary zagrożone atakiem piratów na pokładzie transportowca do stolicy Malediwów, Male.

22 stycznia wyścig został wznowiony. Do mety w chińskim porcie Sanya pierwsi dopłynęli Hiszpanie na jachcie „Telefonica” po 12 dniach, 19 godzinach, 58 minutach i 21 sekundach, przed francuską „Groupamą” i nowozelandzko-hiszpańskim „Camperem”. Kolejne miejsca zajęły zespoły “Puma”, “Abu Dhabi” i “Sanya”.

Teraz jachty czeka dłuższa przerwa techniczna. Kolejny wyścig portowy wystartuje 18 lutego, zaś czwarty, oceaniczny etap regat z chińskiego portu Sanya do Auckland w Nowej Zelandii rozpocznie się dzień później.