TYP: a1

VOR: Trzecie zwycięstwo Telefoniki

czwartek, 9 lutego 2012
Weronika Morys

Team Telefonica
IAN ROMAN/Volvo Ocean Race
Trzeci etap okołoziemskich regat Volvo Ocean Race wiódł z Abu Dhabi do chińskiego portu Sanya. Podobnie jak w drugim etapie, także i tym razem część trasy została ukryta, a flota sześciu jachtów została przewieziona przez obszary zagrożone atakiem piratów na pokładzie transportowca do stolicy Malediwów, Male.

22 stycznia wyścig został wznowiony. Do mety w chińskim porcie Sanya pierwsi dopłynęli Hiszpanie na jachcie „Telefonica” po 12 dniach, 19 godzinach, 58 minutach i 21 sekundach, przed francuską „Groupamą” i nowozelandzko-hiszpańskim „Camperem”. Kolejne miejsca zajęły zespoły “Puma”, “Abu Dhabi” i “Sanya”.

Teraz jachty czeka dłuższa przerwa techniczna. Kolejny wyścig portowy wystartuje 18 lutego, zaś czwarty, oceaniczny etap regat z chińskiego portu Sanya do Auckland w Nowej Zelandii rozpocznie się dzień później.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940