TYP: a1

V Regaty Stepnica

wtorek, 21 czerwca 2016
Redakcja/MF
W dniach 9 -10 lipca 2016 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się V Regaty Stepnica, na które serdecznie zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa. A także miłośników dobrej muzyki, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Jazz Piknik nad Zalewem uwieńczony Jam Session oraz koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem.Ponadto podczas Dni Stepnicy odbędą się Turniej Szachowy na Szacholandii, Plażowy Turniej Piłki Siatkowej i wiele innych atrakcji.
Zapraszamy żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem regat jest Piotr Stelmarczyk, a sędziować będzie Izabela Kidacka. W organizacji regat pomogą także stepniccy żeglarze z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek" oraz LOK w Stepnicy. Z okazji okrągłych, piątych z kolei regat organizatorzy szykują wiele atrakcji; nie zapominają także o stałych regatowcach oraz o tych, którzy przypłyną do Stepnicy pierwszy raz.
V Regaty Stepnica odbędą się w sobotę 9 lipca 2016 roku.

Program:

09:00 Ceremonia Otwarcia Regat. Odprawa kapitanów
10:00 Start do jednego wyścigu trwającego maksymalnie 3 godziny w klasie KWR, OPEN
11:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach V Regat Stepnica
17:00 Wręczanie nagród. Zakończenie V Regat Stepnica.

10 lipca w niedzielę
10:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach i zgodnie z zawiadomieniem o Cyklu Regat i Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016.

Klasy regat:
1. KWR: I, II, III
2. OPEN: SAMOTNICY, ZAŁOGI
3. ORC dla jachtów posiadających świadectwo pomiarowe ORC International lub ORC Club wyścigi zostaną przeprowadzone zgodnie z Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016
Więcej informacji tutaj: http://www.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/3051_v_regaty_stepnica
Tagi: regaty, Stepnica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972