TYP: a1

V Regaty Stepnica

wtorek, 21 czerwca 2016
Redakcja/MF
W dniach 9 -10 lipca 2016 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się V Regaty Stepnica, na które serdecznie zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa. A także miłośników dobrej muzyki, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Jazz Piknik nad Zalewem uwieńczony Jam Session oraz koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem.Ponadto podczas Dni Stepnicy odbędą się Turniej Szachowy na Szacholandii, Plażowy Turniej Piłki Siatkowej i wiele innych atrakcji.
Zapraszamy żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem regat jest Piotr Stelmarczyk, a sędziować będzie Izabela Kidacka. W organizacji regat pomogą także stepniccy żeglarze z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek" oraz LOK w Stepnicy. Z okazji okrągłych, piątych z kolei regat organizatorzy szykują wiele atrakcji; nie zapominają także o stałych regatowcach oraz o tych, którzy przypłyną do Stepnicy pierwszy raz.
V Regaty Stepnica odbędą się w sobotę 9 lipca 2016 roku.

Program:

09:00 Ceremonia Otwarcia Regat. Odprawa kapitanów
10:00 Start do jednego wyścigu trwającego maksymalnie 3 godziny w klasie KWR, OPEN
11:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach V Regat Stepnica
17:00 Wręczanie nagród. Zakończenie V Regat Stepnica.

10 lipca w niedzielę
10:00 Start do wyścigów w klasie ORC w ramach i zgodnie z zawiadomieniem o Cyklu Regat i Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016.

Klasy regat:
1. KWR: I, II, III
2. OPEN: SAMOTNICY, ZAŁOGI
3. ORC dla jachtów posiadających świadectwo pomiarowe ORC International lub ORC Club wyścigi zostaną przeprowadzone zgodnie z Instrukcją Żeglugi ZPS ORC 2016
Więcej informacji tutaj: http://www.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/3051_v_regaty_stepnica
Tagi: regaty, Stepnica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935