TYP: a1

Wyścig do Windawy startuje w sobotę

środa, 22 czerwca 2016
Informacja prasowa
Siedemnaście załóg znajduje się na liście startowej pierwszej edycji Gdynia Doublehanded Yachtrace - Puchar Komandora YKP Gdynia. Regaty na trasie Gdynia - Ventspils - Gdynia potrwają od soboty 25 czerwca do wtorku 1 lipca.Sygnał do startu wyznaczono na godz. 15, ale uroczystość rozpoczęcia regat zaplanowano na godz. 12 (Gdynia, Skwer Kościuszki, przy budynku Morskiego Instytutu Rybołówstwa). Godzinę później, w Basenie Prezydenta, odbędzie się pokaz ratownictwa morskiego, a o 14, w tym samym miejscu, będzie można podziwiać paradę jachtów.

Będzie to jednocześnie indywidualna prezentacja jednostek biorących udział w regatach – w akwenie na wschód od Mariny Gdynia (na wysokości MIR). Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć im się i zrobić zdjęcia.

28 czerwca przewidywany jest powrót i powitanie najszybszej jednostki regat. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca, o godz. 18, w Gdyni na Skwerze Kościuszki (po powrocie wszystkich jednostek).

Organizatorem imprezy pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego, jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.doublehanded.gdynia.pl
Tagi: regaty, wyścig, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 December

Na jachcie "Geneve" zakończył rejs Michel Mermod; trasa prowadziła z Callao przez Filipiny, Cieśninę Malakka, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Dobrej Nadziei do Hyeres.
środa, 7 grudnia 1966
W Londynie zmarł William Bligh, kapitan żaglowca "Bounty" słynnego z rebelii załogi zakończonej wysadzeniem kapitana i jego zwolenników do szalupy.
niedziela, 7 grudnia 1817