TYP: a1

TeamBAKISTA startuje w GRAND PRIX BODENSEE

czwartek, 22 maja 2014
Informacja prasowa
Team w czasie rozgrywki przedstartowej
Team w czasie rozgrywki przedstartowej
Źródło: Kreuzlingen MR
Wielkimi krokami zbliża się Szczecin Match Race - najsilniej obsadzone regaty żeglarskiego Pucharu Świata w historii Szczecina, organizowane przez Polish Match Tour w dniach 30.05. - 1.06.2014 r.

W ramach przygotowań do tej imprezy, a także celem zmierzenia się z europejską czołówką, szczeciński TeamBAKISTA, dowodzony przez Patryka Zbroję, już od piątku wystartuje w Szwajcarii (Kreuzlingen) na malowniczych wodach Jeziora Bodeńskiego w regatach Grand Prix Bodensee (Grade 2).

W regatach weźmie udział 12 załóg z Austrii, Danii, Francji, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji i Polski. Listę startową otwierają:
1) Nicolai Sehested (nr 6 światowego rankingu ISAF) - aktualnie najlepszy duński team, startujący również z powodzeniem regatach katamaranów Extreme 40;
2) Eric Monnin (nr 9 rankingu) - wielokrotny Mistrz Szwajcarii,
3) Pierre-Antoine Morvan (nr 10 rankingu) - wielokrotny Mistrz Francji, uczestnik World Match Tour, zwycięzca Sopot Match Race.Organizatorzy tego najważniejszego w tym roku wydarzenia w Szwajcarii zapewniają do dyspozycji zawodników bardzo zwrotne i szybkie jacht klasy Blu26.

TeamBAKISTA wystąpi w następującym składzie

Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
Marcin Zubrzycki - dziobowy,
Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
Patryk Zbroja - sternik.

Zarówno jachty, jak i akwen regat są szczecinianom znane. To właśnie w Kreuzlingen wygrali w kwietniu 2012 r. swoje pierwsze regaty rangi Grade 3 pokonując w finale E. Monnin. Podobnie w ubiegłym roku TeamBAKISTA okazał się najlepszy na tych samym typie jachtów w Zurychu, wygrywając Volvo Match Race Cup. Motywacja jest zatem ogromna.

Wyniki regat będzie można śledzić na profilu załogi:
www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team

oraz profilu organizatora regat:
www.facebook.com/events/228183417306045/?fref=ts
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851