TYP: a1

Świnoujście - legendarny Bounty stoi już przy nabrzeżu

piątek, 5 sierpnia 2011
Rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście

Źródło: www.swinoujscie.pl
Wczoraj o godzinie 9.00 rano żaglowiec Bounty najpierw obrócił się na kanale, a chwilę później zacumował przy nabrzeżu Władysława IV (za Orlenem). Jest naprawdę piękny.


Jednostka przypłynęła na Sail Świnoujście 2011. HMS Bounty „grał” w wielu filmach, m.in. w słynnych „Piratach z Karaibów” z Johnnym Deppem jako kapitanem Jackiem Sparrow w roli głównej. Ale nie tylko. Sama historia żaglowca (bunt załogi) była również kanwą dla kilku filmów z udziałem takich gwiazd, jak Marlon Brando. Manewrując w pełnym słońcu na świnoujskim kanale Bounty wyglądał rewelacyjnie. Taki prawdziwy, piracki, stary żaglowiec. Równie pięknie prezentuje się przy nabrzeżu.

- No normalnie jak w „Piratach z Karaibów”, tylko kapitana Jacka Sparrow brakuje – mówił z uśmiechem turysta z Krakowa, który regularnie od dziesięciu lat spędza wakacje w Świnoujściu, a w tym roku specjalnie w tych dniach, żeby wziąć udział w Sail Świnoujście. – Jechałem pociągiem całą noc, ale warto było. Bounty robi wielkie wrażenie.

Ta wyjątkowa fregata będzie w Świnoujściu aż do niedzieli i co najważniejsze – będzie ją można nie tylko oglądać z zewnątrz, ale także zwiedzić w środku. Bilety po 25 i 15 złotych.

Godziny zwiedzania:

Piątek 9:30 - 13:00, 14:00 - 20:00
Sobota 9:30 - 13:00, 14:00 - 17:30
Niedziela 9:30 - 13:00, 14:00 - 19:00

Bounty to wyjątkowa gwiazda tegorocznego Sail Świnoujście. Ale przy nabrzeżu Władysława IV cumują już również inne piękne żaglowce. Minerva, J.R. Tolkien, a w lada chwila przypłyną kolejne: Artmis, Kapitan Głowacki, Baltic Lady i Olander. Każdy chętny będzie mógł wybrać się w 2-godzinny rejs w morze wybraną jednostką. Bilety w cenie 40 zł - 65 zł (normalne) oraz 20 zł - 30 zł (ulgowe) można będzie już od jutra kupić na nabrzeżu Władysława IV, w CIT na promenadzie (koło muszli koncertowej), a w tej chwili na stronie internetowej Agencji u.studio (http://www.balticcharter.com.pl/), za pośrednictwem serwisu Allegro.pl.

Sail Świnoujście towarzyszy jarmark oraz XXVII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej WIATRAK. Wszystko odbywa się na wybrzeżu Władysława IV.

Źródło: www.swinoujscie.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912