TYP: a1

Kolejna impreza żeglarska - Sail Świnoujście 2011

piątek, 29 lipca 2011
Informacja prasowa

HMS Bounty
Już za tydzień Świnoujście zamieni się w żeglarską stolicę regionu. Na Sail Świnoujście 2011 przypłyną piękne żaglowce, w tym legendarny już HMS Bounty, znany choćby z filmu „Piraci z Karaibów".


Tegoroczne Sail Świnoujście odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Będzie to już trzecia edycja tej imprezy. Słynne żaglowce zacumują w samym sercu miasta przy nabrzeżu Władysława IV. Największą atrakcją będą oczywiście rejsy żaglowcami na pełne morze. To jedyna taka okazja, z której każdy turysta czy mieszkaniec powinien skorzystać. Przynajmniej raz w życiu warto bowiem samemu przekonać się, jak to jest płynąć po morzu pod żaglami. W tym roku przy nabrzeżu zacumują: Bounty, Artemis, J.R. Tolkien, Minerva, Kapitan Głowacki i Baltic Lady.

- legendarny HMS BOUNTY - który swoją sławę zawdzięcza znanemu buntowi załogi, będącego kanwą kilku filmowych ekranizacji, a także bijącemu rekordy popularności filmowi „Piraci z Karaibów" z Johnnym Deppem w roli głównej. Za niewielką odpłatnością zwiedzić będzie można pokład tego żaglowca, porozmawiać z załogą czy zakupić unikatową pamiątkę z logo Bounty. Na najmłodszych czekają prawdziwe pirackie niespodzianki!

- Artemis - debiutujący na Sail Świnoujście, wspaniały 60-metrowy żaglowiec, zbudowany w Norwegii w 1926 roku, noszący imię greckiej bogini lasów, pól i łowów; w rejs zabiera każdorazowo 120 osób! To także na jego pokładzie popłynąć można po Sail Świnoujście na Hanse Sail Rostock!

- J.R.Tolkien - holenderski, dwumasztowy szkuner, zabierający na pokład 90 osób w każdy rejs;

- Minerva - znany już w Świnoujściu, uczestnik pierwszej edycji Sail Świnoujście w 2009 roku; wspaniały, holenderski trzymasztowy żaglowiec o bogatej historii; wybudowany w 1935 roku w Niemczech; każdorazowo w rejs zabiera 120 osób;

- Kapitan Głowacki - polski żaglowiec z 1944 roku; łączy w sobie zarówno możliwość pracy na rejach, jak i pływania na wiatr dzięki dużej powierzchni żagli trójkątnych; jego bordowe żagle są znakiem rozpoznawczym nie tylko na Bałtyku, ale w wielu portach zachodniej Europy;

- Baltic Lady - rodzima jednostka, uczestnicząca w każdej edycji Sail Świnoujście; ciesząca się dużym zainteresowaniem, pływa zawsze z kompletem pasażerów (do 30 osób).

Ceny biletów od 40 zł do 65 zł (normalne) i 20 zł - 30 zł (ulgowe). W ofercie są też bilety rodzinne. Bilety można kupić na stronie internetowej Agencji u.studio (http://www.balticcharter.com.pl/), za pośrednictwem serwisu Allegro.pl, a także bezpośrednio w Świnoujściu przed i podczas imprezy w punkcie informacyjnym na promenadzie i na Wybrzeżu Władysława IV.

Wszystkie żaglowce, z lądu czy z pokładu jednego z nich, podziwiać będzie można podczas sobotniej parady żaglowców!

Ale to nie wszystko. Jarmark Morski to doskonała okazja do skosztowania rybnych potraw, wyrobów charakterystycznych dla kuchni regionalnej i nie tylko, zakupu pamiątek, gadżetów żeglarskich, biżuterii z bursztynem i innych ciekawych wyrobów. A do tego wesołe miasteczko, animacje dla dzieci.

Źródło: www.sail-swinoujscie.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973