TYP: a1

Żaglowiec “Bounty” walczy z huraganem

poniedziałek, 29 października 2012

HMS Bounty. Fot. Milan Boers
Dzisiaj u wybrzeży Karoliny Południowej amerykańska Straż Wybrzeża ewakuowała załogę żaglowca HMS Bounty, będącego repliką jednostki, na której odbył się słynny bunt. Na statku przestało działać zasilanie i zaczął nabierać wody w odległości ok. 160 Mm od centrum huraganu Sandy, zbliżającego się do wybrzeży USA.


Żaglowiec nadał sygnał wzywania pomocy wczoraj wieczorem, natomiast dzisiaj zapadła decyzja o opuszczeniu statku. 14 osób załogi zostało podjętych z tratw ratunkowych na pokłady helikopterów i są już bezpieczne. Nadal trwają poszukiwania pozostałych załogantów. Początkowe informacje mówiły o 17 osobach na pokładzie HMS Bounty, następne o 16, a zatem poszukiwanych może być dwójka lub trójka.W poniedziałek wieczorem znaleziono ciało jednego z załogantów żaglowca. Trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby - kapitana statku, 63-letniego Robina Walbridge'a.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786