TYP: a1

Święto Żeglarstwa po raz kolejny w Tczewie

czwartek, 8 stycznia 2015
Informacja prasowa | Tomasz Falba
Spotkania z wybitnymi żeglarzami, projekcja filmu, wystawy, symulator żeglarski, a na koniec Pomorska Gala Żeglarska. Zapraszamy do Tczewa na Święto Żeglarstwa!

Święto Żeglarstwa w Tczewie

Święto Żeglarstwa - całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Tczewa - odbędzie się w sobotę 17 stycznia w godz. 11-20 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przy ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Tego dnia spotkać tam będzie można wybitnych polskich żeglarzy, m. in. pierwszą kobietą na świecie, która samotnie opłynęła świat jachtem - Krystynę Chojnowską-Liskiewicz i tczewianina Macieja Sodkiewicza, pomysłodawcę i organizatora wypraw arktycznych, który dotarł jachtem najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to nie wszystko, co czeka na miłośników żagli 17 stycznia w Tczewie. Podczas Święta Żeglarstwa obejrzeć będzie można wystawy prezentujące działalność Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Polaków na Hornie. Niewątpliwą atrakcją będzie projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga” o najmłodszej żeglarce w historii, która samotnie opłynęła świat jachtem bez zawijania do portów. Film jest z lektorem, więc zapraszamy na niego całe rodziny.

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Dzieci mogą zresztą skorzystać nie tylko z filmu. Największą, przygotowaną z myślą o nich, niespodzianką będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będą mogły, pod okiem fachowca, poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie wieczorna Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” nagrody PoZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w minionym roku.

PROGRAM

  • godz. 11 – otwarcie

HOL

  • godz. 11-20 – otwarty będzie punkt informacyjny dla uczestników Święta Żeglarstwa

SALA WYSTAWIENNICZA

  • godz. 11-13.30, 15-18 – wystawy: PoZŻ w roku 2014, Polacy na Hornie

SALA NA PODDASZU

  • godz. 11. 30 – spotkanie z Maciejem Sodkiewiczem
  • godz. 15. 30 – spotkanie z Krystyną Chojnowską-Liskiewicz

SALA TARASOWA

  • godz. 12-16 – żeglarstwo dla najmłodszych – żeglowanie „na sucho” na symulatorze żeglarskim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

SALA WIDOWISKOWA

  • godz.13.30 – projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga”
  • godz. 18 – Pomorska Gala Żeglarska
  • godz. 20 – zakończenie

Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza Pomorską Galą Żeglarską) wolny! Na Galę będzie można wejść tylko z zaproszeniami.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Tczewa, Pomorski Związek Żeglarski
Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Partnerzy: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, JachtFilm, Planete+, Henri Lloyd
Patronat medialny: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Żagle, Naszemiasto.pl, TeTka.pl, Tcz.pl

Autor: Tomasz Falba
Tagi: Tczew, Święto Żeglarstwa, Pomorska Gala Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001