TYP: a1

Święto Morza 2014 - zaczynamy!

środa, 19 marca 2014
Informacja prasowa
Święto Morza
Fot. Tadeusz Lademann
Zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte instytucji i firm morskich, wystawy, spotkania, a nawet turniej pięściarski – druga edycja Święta Morza w Gdyni zapowiada się jeszcze ciekawiej niż pierwsza. Dzisiaj (tj. 19 marca) odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy imprezy ujawnili pierwsze szczegóły programu.

Spotkanie z mediami odbyło się o godz. 12 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni. Udział w nim wzięli przedstawiciele organizatorów Święta Morza - prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, a jednocześnie dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Andrzej Królikowski, komandor Mirosław Mordel, dowódca 3 Flotylli Okrętów w Gdyni, prorektor Akademii Morskiej w Gdyni do spraw morskich Henryk Śniegocki, sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarki Morskiej Jerzy Lewandowski, burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz i prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

Panowie podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy Święcie Morza. Przedstawione również zostały pierwsze szczegóły planowanych wydarzeń. Harmonogram wciąż jest tworzony. Już teraz jednak można powiedzieć, że podczas tegorocznego Święta Morza będzie jeszcze więcej wydarzeń niż rok wcześniej i będą one bardziej różnorodne.

Święto Morza rozpocznie się 21 czerwca o godz. 12 na morzu, a zakończy Świętem Marynarki Wojennej 29 czerwca. W międzyczasie odbędzie się pięćdziesiąt różnego rodzaju imprez o morskim charakterze. Będą pokazy działań antyterrorystycznych na morzu, pokazy ratownictwa, zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte morskich instytutów naukowych, muzeów i wyższych uczelni, wystawy, spotkania, regaty i konferencje.

Podobnie jak w ubiegłym roku turyści będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych rejsów po Zatoce Gdańskiej (tym razem na pokładach jachtów „Copernicus” i „Kneź”). W harmonogramie jest „biała sobota” w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, jak również turniej bokserski, który odbędzie się na Skwerze Kościuszki. Stałe punkty programu to Cudawianki, Piknik Rodzinny w Orłowie i Gdyńska Mila Nurkowa. Będą też niezwykle widowiskowe niespodzianki, których szczegóły podane zostaną niebawem.

Święto Morza ma charakter otwarty. W jego programie znaleźć może się każda morska impreza. Wszyscy, którzy chcieliby się przyłączyć do projektu proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które zajmuje się bieżącą koordynacją i obsługą informacyjną Święta Morza.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Święta Morza w Gdyni odbyła się w ubiegłym roku. Była to reaktywacja imprezy nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z „morza i marzeń”. Ubiegłoroczny program obejmował ponad 40 wydarzeń o morskim charakterze.

Kontakt do Biura Prasowego POZŻ, oraz więcej informacji o Święcie Morza (w tym, na bieżąco aktualizowany, program) znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej imprezy: www.swietomorza.eu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942