TYP: a1

LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014: Pierwsze wyścigi za nami!

piątek, 18 lipca 2014
Informacja prasowa
49erRegaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozpoczęte. Pierwszymi liderami gdyńskich zawodów jest team Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Załoga żeglująca z numerem POL-52 na żaglu była najszybsza w dwóch pierwszych wyścigach na Zatoce Gdańskiej. Tuż za nimi na mecie meldowali się kadrowicze Energa Sailing Team – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Załoga z numerem POL-42 dwukrotnie zajmowała drugie miejsce, a w ostatnim wyścigu dnia triumfowała.

Dla polskich żeglarzy to bardzo ważny okres z punktu widzenia sportowego. Regaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 mają istotne znaczenie w tegorocznym kalendarzu startowym. Po helsińskich Mistrzostwach Europy kadra pod wodzą trenera Pawła Kacprowskiego sprawdza się w gdyńskich regatach, a następnie pozostanie na Zatoce Gdańskiej by ostro trenować przed zgrupowaniem w Santander. Po sierpniowych treningach w Hiszpanii nasi kadrowicze wrócą na chwilę do Polski, by ponownie wrócić do Santander na najważniejsze regaty w tym sezonie – czyli Mistrzostwa Świata wszystkich klas olimpijskich. Tam reprezentacja Polski walczyć będzie o krajowe nominacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999