TYP: a1

LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014: Pierwsze wyścigi za nami!

piątek, 18 lipca 2014
Informacja prasowa
49erRegaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozpoczęte. Pierwszymi liderami gdyńskich zawodów jest team Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Załoga żeglująca z numerem POL-52 na żaglu była najszybsza w dwóch pierwszych wyścigach na Zatoce Gdańskiej. Tuż za nimi na mecie meldowali się kadrowicze Energa Sailing Team – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Załoga z numerem POL-42 dwukrotnie zajmowała drugie miejsce, a w ostatnim wyścigu dnia triumfowała.

Dla polskich żeglarzy to bardzo ważny okres z punktu widzenia sportowego. Regaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 mają istotne znaczenie w tegorocznym kalendarzu startowym. Po helsińskich Mistrzostwach Europy kadra pod wodzą trenera Pawła Kacprowskiego sprawdza się w gdyńskich regatach, a następnie pozostanie na Zatoce Gdańskiej by ostro trenować przed zgrupowaniem w Santander. Po sierpniowych treningach w Hiszpanii nasi kadrowicze wrócą na chwilę do Polski, by ponownie wrócić do Santander na najważniejsze regaty w tym sezonie – czyli Mistrzostwa Świata wszystkich klas olimpijskich. Tam reprezentacja Polski walczyć będzie o krajowe nominacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871