TYP: a1

LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014: Pierwsze wyścigi za nami!

piątek, 18 lipca 2014
Informacja prasowa
49erRegaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozpoczęte. Pierwszymi liderami gdyńskich zawodów jest team Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Załoga żeglująca z numerem POL-52 na żaglu była najszybsza w dwóch pierwszych wyścigach na Zatoce Gdańskiej. Tuż za nimi na mecie meldowali się kadrowicze Energa Sailing Team – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Załoga z numerem POL-42 dwukrotnie zajmowała drugie miejsce, a w ostatnim wyścigu dnia triumfowała.

Dla polskich żeglarzy to bardzo ważny okres z punktu widzenia sportowego. Regaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 mają istotne znaczenie w tegorocznym kalendarzu startowym. Po helsińskich Mistrzostwach Europy kadra pod wodzą trenera Pawła Kacprowskiego sprawdza się w gdyńskich regatach, a następnie pozostanie na Zatoce Gdańskiej by ostro trenować przed zgrupowaniem w Santander. Po sierpniowych treningach w Hiszpanii nasi kadrowicze wrócą na chwilę do Polski, by ponownie wrócić do Santander na najważniejsze regaty w tym sezonie – czyli Mistrzostwa Świata wszystkich klas olimpijskich. Tam reprezentacja Polski walczyć będzie o krajowe nominacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967