TYP: a1

Dwa tygodnie do Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim

środa, 30 lipca 2014
Informacja prasowa | Marek Świderski
SłonkaJuż tylko 14 dni dzieli nas od regat sezonu – Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim. Organizatorzy, którymi są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka, przygotowali masę atrakcji nie tylko dla żeglarzy.

Bogaty program imprez towarzyszących oraz zastosowanie systemu GPS Tracking otwiera tę imprezę na ogromną rzeszę widzów, nie tylko przebywających na Zalewie czy kamieńskim amfiteatrze, ale mających dostęp do Internetu na całym świecie. Za pomocą systemu GPS Tracking regaty będzie można oglądać żywo poprzez stronę www.eurosnipe2014.com. Zapraszamy również do polubienia strony regat na Facebooku. Codziennie będzie można zobaczyć krótki film z tego, co się działo na wodzie i na brzegu. Kamery będą umieszczone między innymi na łodziach najlepszych zawodników. Jedna z kamer będzie umieszczona na latającym dronie. Marek Świderski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów udało nam się zgromadzić całkiem spory budżet. Pozwoli nam to zorganizować regaty na naprawdę wysokim poziomie. Myślę, że zadowoleni będą zarówno miłośnicy żeglarstwa, jak i mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, a także turyści nie związani na co dzień z żeglarstwem. Program artystyczny rusza w dniu 17 sierpnia, czyli w dniu uroczystego otwarcia Mistrzostw Europy Seniorów. Serdecznie zapraszam. Warto być w tych dniach w Kamieniu Pomorskim.

Organizatorami Mistrzostw są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.

Tekst: SJKKP
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881