TYP: a1

Dwa tygodnie do Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim

środa, 30 lipca 2014
Informacja prasowa | Marek Świderski
SłonkaJuż tylko 14 dni dzieli nas od regat sezonu – Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim. Organizatorzy, którymi są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka, przygotowali masę atrakcji nie tylko dla żeglarzy.

Bogaty program imprez towarzyszących oraz zastosowanie systemu GPS Tracking otwiera tę imprezę na ogromną rzeszę widzów, nie tylko przebywających na Zalewie czy kamieńskim amfiteatrze, ale mających dostęp do Internetu na całym świecie. Za pomocą systemu GPS Tracking regaty będzie można oglądać żywo poprzez stronę www.eurosnipe2014.com. Zapraszamy również do polubienia strony regat na Facebooku. Codziennie będzie można zobaczyć krótki film z tego, co się działo na wodzie i na brzegu. Kamery będą umieszczone między innymi na łodziach najlepszych zawodników. Jedna z kamer będzie umieszczona na latającym dronie. Marek Świderski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów udało nam się zgromadzić całkiem spory budżet. Pozwoli nam to zorganizować regaty na naprawdę wysokim poziomie. Myślę, że zadowoleni będą zarówno miłośnicy żeglarstwa, jak i mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, a także turyści nie związani na co dzień z żeglarstwem. Program artystyczny rusza w dniu 17 sierpnia, czyli w dniu uroczystego otwarcia Mistrzostw Europy Seniorów. Serdecznie zapraszam. Warto być w tych dniach w Kamieniu Pomorskim.

Organizatorami Mistrzostw są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.

Tekst: SJKKP
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933