TYP: a1

Regaty o Puchar Komandora YKP w słonecznej aurze

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Maciej Sierzputowski
Krakowskim żeglarzom w miniony weekend dopisała pogoda. W słonecznej i wietrznej pogodzie udanie zakończyli żeglarski sezon 2014 i przeprowadzili regaty na Wiśle. Sama impreza zakończenia sezonu obfitowała w doniosłe wydarzenia.

YKP Kraków
Fot. Jacek Czech

Na 90-lecie działalności Yacht Klub Polski odwiedził nas Komandor zarządu głównego - Janusz Taber. Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski nagrodził działalność Yacht Klub Polski Kraków pamiątkową statuetką. Uhonorowani zostali zawodnicy punktujący w roku 2014 - między innymi nasi Mistrzowie - Maciek Panas i Lena Winiarska.

YKP Kraków
Fot. Jacek Czech

Do klubu przybyła także pani dziennikarz z radia KRK fm, aby zrelacjonować wydarzenia - dzieciaki chętnie i bardzo dokładnie przybliżyły jej tajniki żeglowania. Po uroczystościach działacze oraz sympatycy żeglarscy przeszli na poczęstunek w budynku klubu, a zawodnicy przystąpili do rywalizacji na wodzie.

YKP Kraków
Fot. Kamil Panaś

Wyścig o Błękitną Wstęgę Wisły został rozegrany przy stałym dość silnym wietrze. W swoich klasach zwyciężali - Maciek Panaś (Optimist), rzutem na taśmę Paula Stefańczyk z Tomkiem Busiem (Cadet) oraz Ewa Płaszcyca (Europa). Drugi dzień poświęcony był tylko zmaganiom na wodzie. Niestety mało łaskawa okazała się aura - pogoda mglista i bezwietrzna nie pozwoliła na rozegranie choćby jednego biegu. Triumfatorzy pierwszego wyścigu zwyciężyli tym sposobem w całych regatach o Puchar Komandora YKP Kraków. Komandor Yacht Klub Polski Kraków - Jan Orzechowski rozpoczął odczytywanie wyników. Nagrody wręczał Pan Janusz Taber, a widownia całego wydarzenia hojnie oklaskiwała wszystkich uczestników. Zawodnicy już za tydzień rozpoczynają przygotowania sprawnościowe do przyszłego sezonu - praca jaką włożą będzie procentować na wiosnę przyszłego roku.

www.ykp.krakow.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788