TYP: a1

VII Regaty Żeglarskie z okazji Dnia Niepodległości

czwartek, 13 listopada 2014
Informacja prasowa | Mariusz Górnisiewicz
W dniu 11 listopada 2014 r. w Mrzeżynie odbyły się regaty z okazji Dnia Niepodległości. Żeglarze z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BŁĘKITNI Grzybowo już po raz 7. uczcili rocznicę odzyskania niepodległości organizując regaty żeglarskie.

UKŻ Błękitni

Do tegorocznej rywalizacji na wodzie zgłosiło się aż 27 żeglarzy z naszego klubu na 20 jachtach żaglowych, które zostały podzielone na klasy: OPTYMIST, LASER i ORION. Każda żaglówka została udekorowana biało-czerwoną flagą. Ceremonia otwarcia została poprzedzona wciągnięciem bandery polskiej na maszt, po czym nastąpiła odprawa sterników wszystkich jachtów. Po ostatniej kontroli sprzętu cała armada jachtów znalazła się na wodzie portu w Mrzeżynie. Obsługa regat rozstawiła trasę regat na tzw. „śledzia” - okrążenie dwóch boi umieszczonych na wodzie. Pogoda bardziej zachęcała do spaceru niż do żeglowania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko 3 biegi, ponieważ na więcej zabrakło wiatru. Po żeglowaniu na wszystkich żeglarzy oraz kibiców czekał ciepły kulinarny poczęstunek.

Na zakończenie imprezy odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców, na podium weszli:

W klasie OPTYMIST dziewcząt

 1. miejsce Małgorzata Górnisiewicz
 2. miejsce Anna Banaszak
 3. miejsce Zuzanna Szymanowicz

W klasie OPTYMIST chłopców

 1. miejsce Nikolas Bukowiński
 2. miejsce Szymon Michlewicz
 3. miejsce Wojciech Juszczak

W klasie LASER

 1. miejsce Michał Górnisiewicz
 2. miejsce Dominik Cieszyński
 3. miejsce Bartłomiej Pawlicki

W klasie ORION

 1. miejsce Ryszard Gallon
 2. miejsce Tomasz Szukalski
 3. miejsce Aleksander Banaszak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898