TYP: a1

Regaty o Puchar Komandora YKP Kraków

środa, 22 października 2014
Informacja prasowa | Maciej Sierzputowski
Już w najbliższą sobotę odbędą się krakowskie regaty na Wiśle w Mogile. Tegoroczna impreza organizowana będzie w ramach obchodów 90-lecia Yacht Klub Polski oraz zakończenia sezonu Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Ponadto jak co roku zawodnicy będą rywalizować o Puchar Komandora Yacht Klub Polski Kraków.

Regaty na Wiśle YKP Kraków

Będzie to święto żeglarstwa i zapewne ostatnia okazja do startów w tym roku. Swój udział zapowiedzieli już czołowi żeglarze, którzy reprezentowali przez cały sezon region małopolski na centralnych imprezach. Zawodnicy będą startować na klasach jedno- oraz dwuosobowych. Na przystani Yacht Klub Polski Kraków w Mogile od 10:00 odbędą się dla wszystkich chętnych pokazy przygotowania łódek do zejścia na wodę, konkursy z nagrodami. Pierwsze halsy na wodzie będzie można przećwiczyć z najlepszymi zawodnikami i pod okiem profesjonalnych trenerów. O godzinie 12 rozpocznie się uroczystość, na której Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski podsumuje sezon 2014. Dalszy ciąg imprezy to już rywalizacja sportowa, która będzie trwać aż do niedzieli. Organizator dla najlepszych zawodników przewidział cenne nagrody. Całe wydarzenie odbywa się w ramach programu Wisła Jesienią, który jest wspierany przez Urząd Miasta Krakowa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899