TYP: a1

Pomorskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego

sobota, 18 maja 2013
Informacja prasowa
Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego, która odbędzie się w niedzielę 19 maja 2013r. o godz. 16.30 w Porcie Rybackim w Pucku.

W programie m.in. wystąpienia zaproszonych gości (przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, żeglarskich i motorowodnych) oraz wręczenie odznaczeń i nagród. Kulminacją uroczystości będzie podniesienie na maszt flag – co tradycyjnie oznacza początek sezonu żeglarskiego i motorowodnego w naszym regionie.

W trakcie uroczystości planowana jest również inauguracja Pucharu Bałtyku Południowego. Jest to nowatorska inicjatywa, polegająca na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załóg jachtów rekreacyjnych, biorących udział w rozgrywanych dotąd regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. Puchar powstał w wyniku porozumienia Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Kaliningradzkiej Obwodowej Organizacji Żeglarskiej. Ma on zintegrować i uaktywnić żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego od Szczecina do Kaliningradu (więcej na stronie: www.zeglarski-pbp.pl).

Uroczystość uświetni występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na spotkanie żeglarskie, w czasie którego zostanie otwarta wystawa poświęcona projektowi „OSTAR for Dydek”. W jego ramach kapitan Krystian Szypka wystartuje 27 maja w legendarnych regatach samotników OSTAR, a swój udział w tych regatach zadedykował, zmarłej dwa lata temu, koszykarce Małgorzacie Dydek (więcej na stronie: www.ostarfordydek.pl).

Imprezą towarzyszącą tegorocznemu otwarciu sezonu będą regaty rozegrane na jachtach klasy Puck, którego organizatorami są Harcerski Ośrodek Morski w Pucku oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck.
TYP: a3
0 0
Komentarze