TYP: a1

Polish Match Tour rozpoczyna sezon w Zachodniopomorskim

poniedziałek, 4 czerwca 2012
Informacja prasowa
W 2012 roku w ramach PMT rozegranych zostanie 7 imprez zaliczanych do Pucharu Świata ISAF. Cykl odwiedzi dwa nowe miasta – Kamień Pomorski i Wolin, a łącznie w Zachodniopomorskim odbędą się 4 eliminacje. Tegoroczne zmagania rozpocznie mikrocykl w Województwie Zachodniopomorskim pod wspólną nazwą Pomerania Tour. Cykl rozgrywany jest pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Pierwszą odsłoną będzie impreza na otwarcie nowoczesnej Mariny Kamień Pomorski. W ciągu 4 dni rozegrane zostaną podwójne regaty Marina Kamień Grade3. Regatom będzie towarzyszyć wiele imprez towarzyszących, m.in. koncert Macieja Maleńczuka, konkursy i występy oraz transmisja meczu otwarcia Euro2012 na wielkim telebimie na rynku Starego Miasta

Następnie zawodnicy przeniosą się w kolejne nowe miejsce czyli do Wolina na regaty Wolin Match Race. Impreza odbędzie z okazji Dni Wolina 2012 oraz otwarcia nowej przystani jachtowej. Włodarze miasta przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących dla mieszkańców i kibiców m.in. turnieje sportowe, pokazy i koncerty.

Kolejne regaty odbędą się w Szczecinie i rozegrane zostaną w tym roku wyjątkowo w sierpniu. Będzie to podwójny jubileusz: 50-te regaty Polish Match Tour i 5 edycja regat Szczecin Match Race w historii. Finał regat rozegrany będzie na Odrze w centrum miasta. W czasie regat odbędzie się widowiskowy Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2012 na Wałach Chrobrego wraz z wieloma innymi atrakcjami.

Dla kibiców na każdych regatach przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki match racingu oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów.

Kalendarz Pomerania Tour 2012 w ramach Polish Match Tour:
7-8.06 – Kamień Pomorski, Grade3
9-10.06 - Kamień Pomorski, Grade3
23-24.06 - Wolin, Grade4
10-12.08 - Szczecin, Grade3

PMT 2012 będzie już szóstą edycja cyklu. W ciągu ostatnich 5 lat rozegrano 46 regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata w tym takie imprezy jak Finał Nations Cup w Gdyni (grade2), Olsztyn Match Race (grade2) czy Mistrzostwa Polski organizowane 3-krotnie do 2007 roku. Ponadto PMT jako patron merytoryczny wspiera Klasę Omega w jej nowym projekcie Omega Match Cup 2012. Będzie to cykl 4 imprez meczowych rozgrywanych na jachtach Omega Sport.

PMT jest również patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Zbroja Yacht Racing Team (Szczecin) i Szymik Racing (Bielsko Biała).

Więcej informacji na oficjalnej stronie www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour2011.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949