TYP: a1

9. edycja Polish Match Tour

czwartek, 30 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Na jeziorze Dąbie w Szczecinie startuje kolejna edycja Polish Match Tour. Czołowi żeglarze meczowi z całego świata walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata ISAF.W czasie długiego weekendu majowego zostaną rozegrane podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu, zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych. Na starcie regat zobaczymy zawodników między innymi z Malezji, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabraknie też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), zobaczymy również dwóch nowych sterników Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Piotra Harasimowicza (HRM Racing).

Lista Startowa (sternik, kraj, ranking)
1. Przemek Tarnacki, POL, 26
2. Marek Stańczyk, POL, 31
3. Jeremy Koo, MAS, 34
4. Lucas Lier, DEN, 45
5. Patryk Zbroja, POL, 51
6. Nelson Mettraux, SUI, 73
7. Jens Hartwig, GER, 148
8. Jakob Wilson, SWE, 169
9. Lukasz Wosinski, POL, 180
10. Jerome Clerc, SUI, 468
11. Piotr Harasimowicz, POL
12. Sven Stadel, ESP

Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii, Grecji i Polski.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Tagi: polish, match, tour, regaty,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 August

Call of the Ocean rozpoczęty
sobota, 19 sierpnia 2017
Rozpoczęcie drugiego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla"
niedziela, 19 sierpnia 1984
Na jachcie "Pacific" wyruszył z San Francisco Bernard Gilboy z zamiarem dotarcia samotnie do Australii; wycieńczonego żeglarza zdjęto z pokładu jachtu niedaleko australijskiej wyspy Bird, po przebyciu 6500 mil i po 164 dniach rejsu
sobota, 19 sierpnia 1882