TYP: a1

Nautica 450 na Koronowo Cup i Dni Otwarte na Zalewie Zegrzyńskim

wtorek, 29 maja 2012
Michał Korneszczuk

Nautica 450, Koronowo Cup
Fot. Karolina Korneszczuk
W miniony weekend zakończyliśmy regaty Koronowo Cup, które gościły w Rodzinnej Przystani Żeglarskiej „Tazbirowo”. Regaty te otrzymały w zeszłym roku nagrodę za najlepsze regaty z cyklu PPJK, co świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym. I nie zawiedliśmy się – na miejscu spotkaliśmy się z dużą gościnnością.

Wśród Nautic pojawili się też członkowie nowo powstałej inicjatywy GREEN-UP Sailing Team. Teamu pływającego głównie na jachtach Nautica 450 i D-One. Team zapowiada wkrótce dużą niespodziankę, o której będzie informować wkrótce. Więcej o teamie greenupsailing.blogspot.com.

Na pierwszy dzień regat zaplanowano 4 wyścigi. Pierwszy wyścig rozpoczął się przy słabym wietrze i pełnym słońcu. Zakończeniem okazała się załoga POL 22 Artur Ćwikliński/Dariusz Ćwikliński - nowy „nabytek” klasy. Rodzinny team – syn/ojciec zdominował wszystkie wyścigi kończąc dzień z dużą przewagą punktową. Cały dzień formy szukał Jarosław Wróblewski, który dobrze rozpoczął sezon zdobywając 3 miejsce w Berlinie. Tutaj po pierwszym dniu plasował się na 4 miejscu. Z dobrej strony pokazali się weterani klasy - Dorota Dajkowska (POL 20) i Jan Macherzyński (POL 12) zajmując 2 i 3 miejsce po pierwszym dniu.

Drugi dzień regat stał również pod znakiem słabego wiatru i bezchmurnego nieba. Już pierwszy wyścig pokazał, że niektóre załogi zmieniły swoją strategię. Znacznie lepiej pływał duet Wróblewski/Wilanowski i dzięki obu dobrym wyścigom awansował na 3 miejsce.

Po odrzuceniu najgorszego wyniku pierwsza trójka wygląda następująco:
1. POL 40 Artur Ćwikliński/Dariusz Ćwikliński – 8pkt

Nautica 450, Koronowo Cup
Fot. Karolina Korneszczuk

2. POL 20 Dorota Dajkowska / Mateusz Żmudziński – 12pkt
3. POL 3 Jarosław Wróblewski/Maciej Wilanowski – 17pkt

Wszystkich zainteresowanych jachtami Nautica 450 zapraszamy również na kolejne dni otwarte, które odbędą się w dniach 2-3.06.2012 w Porcie Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim. Podczas dni otwartych każdy może odbyć „jazdę próbną” na jachtach Nautica 450 i D-One. W tym celu prosimy o przesłanie krótkiego e-maila na adres: info@nauticaboats.pl z podaniem proponowanego dnia i godziny testu.

Już niedługo odbędą się również następne regaty, gdzie można zobaczyć nasze jachty w akcji:
16-17.05. – Jezioro Kierskie, Poznań – Otwarte Mistrzostwa Poznania.
30.6-2.7 – Zatoka Gdańska – regaty Nord CUP

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze