TYP: a1

Puchar Zalewu Koronowskiego „Koronowo Cup”

środa, 18 kwietnia 2012
Informacja prasowa
Z wielką radością spoglądamy na stopniowo zapełniające się jachtami porty przystani żeglarskich na naszych akwenach. Już za chwile częsty i jakże piękny widok żagli na wodzie, przerodzi się w długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu. W terminie 26-27 maja w Romanowie, początek sezonu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zainaugurują regaty Puchar Zalewu Koronowskiego, organizowane niezmiennie przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” oraz Rodzinną Przystań Żeglarską „Tazbirowo”.

To już trzecia odsłona tych regat, które w zeszłym roku zostały nagrodzone przez PZŻ oraz KPOZŻ tytułami najlepszych regat śródlądowych ubiegłego sezonu. Również redakcja Magazynu Sportów Wodnych „Żagle” doceniła wysiłek organizacyjny uznając tą imprezę najlepszymi regatami roku PPJK w 2011 roku. Tegoroczne regaty odbędą się w klasach T1, T2, T3, Omega Klasyczna, Żagle 500 oraz po raz pierwszy Nautica 450. Portem regat będzie Rodzinna Przystań Żeglarska „Tazbirowo”, położona w Romanowie nad Zalewem Koronowskim. Na zwycięzców w poszczególnych klasach będą czekały puchary, medale oraz nagrody pieniężne w wysokości 1000, 500 i 250 zł za miejsce od I do III. Oprócz tego wśród wszystkich zgłoszonych do regat zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Zapowiada się więc powtórka ubiegłorocznej dobrze zorganizowanej edycji Pucharu Zalewu Koronowskiego. Już za chwilę na stronie internetowej www.przyjaciele-sportu.pl ukaże się zawiadomienie o regatach. Zapraszamy wszystkich stałych bywalców, oraz nowych zawodników, miłośników żeglarstwa do udziału w regatach. Więcej informacji znajdziecie również na stronie www.ppjk.pl, na profilu przyjaciele-sportu portalu facebook oraz youtube.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891