TYP: a1

Myszka i Dziarnowska bez porażki

sobota, 18 maja 2013
Informacja prasowa

PZŻ / W. Artyniew
Piękne słońce i rewelacyjny wiatr towarzyszyły zmaganiom w drugim dniu regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku. Do rywalizacji windsurferów dołączyli dziś zawodnicy ścigający się na łódkach.

W klasie RS:X był to już drugi dzień zawodów. Ponownie najlepiej żeglował Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team) wygrywając wszystkie wyścigi i potwierdzając swoją bardzo wysoką formę. Tuż za nim na metę wpływał Mistrz Polski Paweł Tarnowski z SKŻ Ergo Hestia Sopot. Obaj zawodnicy wykorzystali dzisiejszą nieobecność Przemysława Miarczyńskiego i między sobą rozegrali wszystkie wyścigi.

Wysoką klasę wśród pań pokazała Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrywając wszystkie trzy wyścigi. Pokrzyżować jej plany wygranej nie udało się pozostałym zawodniczkom Kadry Narodowej – Gosi Białeckiej (SKŻ), Kamili Smektale (YKP Warszawa) i Hannie Zembrzuskiej (CŻ Szczecin). Właśnie tak wygląda kolejność w rywalizacji kobiet po sześciu wyścigach.

W klasie 49er na starcie stanęło, aż sześć załóg. Liczba może nie imponująca, ale tak dużo tylko krajowych załóg w formule 1 żeglarstwa to naprawdę osiągnięcie. O zwycięstwa w wyścigach walczyły dwie najlepsze polskie załogi – Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team) oraz Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn). Więcej razy górą była załoga z Olsztyna i to właśnie ona prowadzi. Trzecie miejsce zajmują młodzi zawodnicy YKP Gdynia Przemysław Filipowicz i Konrad Żółtowski.

W pozostałych klasach wyniki bez niespodzianek. W klasie Finn wszystkie wyścigi wygrał Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) tak samo jak w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin). W Laserze Radial wśród panów prowadzi Marcin Rudawski (MKS 2 Warszawa). Stawkę kobiet otwiera wracająca po przerwie Natalia Szymczyk (MKŻ Arka Gdynia). W klasie Laser Standard najwyżej sklasyfikowany jest Mateusz Kunder z UKS FIR Warszawa. W ostatniej z klas – FD na czele Ireneusz Pierwoła-Górski w załodze z Piotrem Tyszkiewiczem z YKP Warszawa.


Rywalizacja potrwa do niedzieli. Organizatorami regat są Polski Związek Żeglarski oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Na relację i wyniki zapraszamy na stronę PZŻ http://www.pya.org.pl oraz facebook https://www.facebook.com/polsailing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922