TYP: a1

Myszka i Dziarnowska bez porażki

sobota, 18 maja 2013
Informacja prasowa

PZŻ / W. Artyniew
Piękne słońce i rewelacyjny wiatr towarzyszyły zmaganiom w drugim dniu regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku. Do rywalizacji windsurferów dołączyli dziś zawodnicy ścigający się na łódkach.

W klasie RS:X był to już drugi dzień zawodów. Ponownie najlepiej żeglował Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team) wygrywając wszystkie wyścigi i potwierdzając swoją bardzo wysoką formę. Tuż za nim na metę wpływał Mistrz Polski Paweł Tarnowski z SKŻ Ergo Hestia Sopot. Obaj zawodnicy wykorzystali dzisiejszą nieobecność Przemysława Miarczyńskiego i między sobą rozegrali wszystkie wyścigi.

Wysoką klasę wśród pań pokazała Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrywając wszystkie trzy wyścigi. Pokrzyżować jej plany wygranej nie udało się pozostałym zawodniczkom Kadry Narodowej – Gosi Białeckiej (SKŻ), Kamili Smektale (YKP Warszawa) i Hannie Zembrzuskiej (CŻ Szczecin). Właśnie tak wygląda kolejność w rywalizacji kobiet po sześciu wyścigach.

W klasie 49er na starcie stanęło, aż sześć załóg. Liczba może nie imponująca, ale tak dużo tylko krajowych załóg w formule 1 żeglarstwa to naprawdę osiągnięcie. O zwycięstwa w wyścigach walczyły dwie najlepsze polskie załogi – Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team) oraz Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn). Więcej razy górą była załoga z Olsztyna i to właśnie ona prowadzi. Trzecie miejsce zajmują młodzi zawodnicy YKP Gdynia Przemysław Filipowicz i Konrad Żółtowski.

W pozostałych klasach wyniki bez niespodzianek. W klasie Finn wszystkie wyścigi wygrał Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) tak samo jak w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin). W Laserze Radial wśród panów prowadzi Marcin Rudawski (MKS 2 Warszawa). Stawkę kobiet otwiera wracająca po przerwie Natalia Szymczyk (MKŻ Arka Gdynia). W klasie Laser Standard najwyżej sklasyfikowany jest Mateusz Kunder z UKS FIR Warszawa. W ostatniej z klas – FD na czele Ireneusz Pierwoła-Górski w załodze z Piotrem Tyszkiewiczem z YKP Warszawa.


Rywalizacja potrwa do niedzieli. Organizatorami regat są Polski Związek Żeglarski oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Na relację i wyniki zapraszamy na stronę PZŻ http://www.pya.org.pl oraz facebook https://www.facebook.com/polsailing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

24 czerwca 2015 wodowanie statku naukowo-badawczego Oceanograf. To nowoczesny, specjalistyczny katamaran, będący własnością Uniwersytetu Gdańskiego. Budową statku zajęły się stocznie Nauta i Crist. Katamaran jest jedną z najlepiej wyposażonych jednostek t
środa, 24 czerwca 2015
W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797