TYP: a1

Morze i sztuka w "Kinie pod żaglami"

środa, 15 stycznia 2014
Informacja prasowa

Kadr z filmu "Wielka Fanfara Morska"
W najbliższy czwartek 16 stycznia o godz. 17 zaprosimy widzów na nietypowy rejs. Tym razem spotkanie „Kina pod żaglami” będzie poświęcone inspiracji morzem w plastyce i muzyce. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane dwa filmy: "Wielka Fanfara Morska" oraz "Namalować morze". Gościem spotkania będzie znany publicysta morski - Aleksander Gosk. Zapraszamy!

Film Krzysztofa Kalukina "Wielka Fanfara Morska" to ilustracja utworu muzycznego Jerzego Maksymiuka "Fanfara Morska", skomponowanego z okazji obchodów 90-lecia szkolnictwa morskiego w Polsce. Utwór został wykonany na "Darze Młodzieży" przez Narodową Orkiestrę Polskiego Radia w Katowicach pod batutą autora - Jerzego Maksymiuka.

Z kolei "Namalować morze" to film o szukaniu artystycznych inspiracji plastycznych podczas rejsu na pokładzie żaglowca. Film zrealizowano podczas pleneru uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowo na "Darze Młodzieży".

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924