TYP: a1

Premiera filmu "Na Koniec Świata" i gala żeglarska w Wejherowie

środa, 8 stycznia 2014
Informacja prasowa

Fot. Maciej Sodkiewicz
W najbliższy czwartek, 9 stycznia 2014, o godzinie 17 roku zapraszamy do Gdyni na premierowy pokaz filmu „Na Koniec Świata”, który odbędzie się w ramach projektu Kino Pod Żaglami.

„Na Koniec Świata” to filmowa odsłona opowieści o odkrywaniu Rosyjskiej Arktyki pod żaglami Barlovento II. Zapraszamy do krainy lodu w poszukiwaniu końca świata.

Projekt Kino Pod Żaglami realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Projekcje filmów o tematyce żeglarskiej oraz spotkania z twórcami i bohaterami filmów odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny


W sobotę 18 stycznia 2014 zapraszamy do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie o godzinie 12.30 w ramach Święta Żeglarstwa odbędzie się spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem i prezentacja relacji z wyprawy Rosyjska Arktyka 2013.

Święto żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Wejherowa. Będzie tam można spotkać się z wybitnymi polskimi żeglarzami i posłuchać ich pasjonujących opowieści. Ze swojej strony szczególnie zapraszamy na spotkanie z kpt Maciejem Sodkiewiczem, który na jachcie „Barlovento II” dotarł najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to jednak nie wszystko. W Filharmonii Kaszubskiej będzie również można obejrzeć prezentacje walorów żeglarskich Pomorza i Wejherowa, poświęcone im wystawy czy pokazy. Dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy żeglarskie. Największą atrakcją Święta Żeglarstwa będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będzie można poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie V Pomorska Gala Żeglarska, w trakcie której nastąpi wręczenie Kryształowego Żagla – nagrody żeglarskiej Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w tym roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492