TYP: a1

"Bałtyk na maxa" w "Kinie pod żaglami"

środa, 18 grudnia 2013
Informacja prasowa
Max Wójcik
www.maxwojcik.pl
Jutro - 19 grudnia o godz. 17 – w ramach projektu „Kino pod żaglami” zapraszamy na film „Bałtyk na maxa” opowiadający o wyczynie Maxa Wójcika, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął Bałtyk (z Karlskrony do Gdyni) na desce windsurfingowej. Dokument pokazujący kulisy rejsu skomentuje gość spotkania – Max Wójcik. Serdecznie zapraszamy!

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.

Następne spotkanie „Kina pod żaglami” odbędzie się po przerwie świątecznej i noworocznej – 9 stycznia 2014r. Zaprezentowany zostanie film o wyprawie Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013, podczas której jacht Barlovento II osiągnął pozycję północną rekordową dla jachtu pod polską banderą.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988