TYP: a1

Mini Transat 2013 - kod czerwony

piątek, 25 października 2013
Przedstawiona wczoraj przez organizatorów propozycja, żeby podzielić pierwszy etap regat Mini Transat 2013 na dwa odcinki z przystankiem w Gijon, została ostatecznie odrzucona. Organizatorzy zdecydowali się wprowadzić ponownie kod czerwony, który oznacza, że start nie nastąpi w ciągu najbliższych 36 godzin. Rozpoczęcie wyścigu jest planowane na początku przyszłego tygodnia.

Organizatorzy regat, po konsultacjach z meteorologami, doszli do wniosku, że okno pogodowe, które miało zapewnić korzystną pogodę przez czas wystarczający do osiągnięcia hiszpańskiego Gijon przez całą flotę Mini Transat, zamknie się zbyt szybko. Teraz najlepszą opcją wydaje się być start floty w następny poniedziałek lub wtorek i skierowanie jej bezpośrednio na Lanzarote, gdzie zakończy się pierwszy etap wyścigu. Stamtąd jachty udadzą się do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie.

Mini Transat to odbywające się cyklicznie od 1977 transatlantyckie samotnicze regaty, z Europy do Ameryki Południowej, na jednokadłubowych jachtach o maksymalnej długości 6,5 m.

Kolor obowiązującego aktualnie kodu jest widoczny na stronie internetowej Mini Transat www.minitransat.fr.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941