TYP: a1

Mini Transat: Radek ukończył regaty

środa, 9 listopada 2011

Źródło: calbudteam.com.pl
Dziś o 6.53 polskiego czasu szczeciński żeglarz Radek Kowalczyk ukończył regaty Mini Transat. Na trasie, która liczyła ponad 8 tysięcy kilometrów, Radek musiał zmagać się nie tylko z czasem i warunkami pogodowymi, ale również awariami, które dwukrotnie zmusiły go do przerwania wyścigu w celu dokonania napraw.


Emocje towarzyszyły żeglarzowi do samego końca. Przed samą metą złapał go sztorm z tropikalną ulewą, a siła wiatru dochodziła do 30 węzłów. Teraz Radka czeka zasłużony odpoczynek w Brazylii. Powrót do Szczecina planuje pod koniec listopada.

"Brałem udział 44 dni w wyścigu, z czego 40 dni byłem na oceanie, a tylko 4 dni na lądzie. Duża trudnością było życie na 2 m2 przez tak długi okres czasu oraz brak łączności z lądem. Czuję się fizycznie bardzo dobrze i po gorącym prysznicu jestem gotów do żeglugi powrotnej"— powiedział Radek na mecie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972