TYP: a1

Mini Transat: Radek ukończył regaty

środa, 9 listopada 2011

Źródło: calbudteam.com.pl
Dziś o 6.53 polskiego czasu szczeciński żeglarz Radek Kowalczyk ukończył regaty Mini Transat. Na trasie, która liczyła ponad 8 tysięcy kilometrów, Radek musiał zmagać się nie tylko z czasem i warunkami pogodowymi, ale również awariami, które dwukrotnie zmusiły go do przerwania wyścigu w celu dokonania napraw.


Emocje towarzyszyły żeglarzowi do samego końca. Przed samą metą złapał go sztorm z tropikalną ulewą, a siła wiatru dochodziła do 30 węzłów. Teraz Radka czeka zasłużony odpoczynek w Brazylii. Powrót do Szczecina planuje pod koniec listopada.

"Brałem udział 44 dni w wyścigu, z czego 40 dni byłem na oceanie, a tylko 4 dni na lądzie. Duża trudnością było życie na 2 m2 przez tak długi okres czasu oraz brak łączności z lądem. Czuję się fizycznie bardzo dobrze i po gorącym prysznicu jestem gotów do żeglugi powrotnej"— powiedział Radek na mecie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958