TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN 2014 - dzień pierwszy

sobota, 15 lutego 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Na starcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w klasie DN zgłosiło się 70 zawodników z 8 państw. Do Giżycka, nad Jezioro Kisajno zjechali oprócz Polaków najlepsi bojerowcy z Anglii, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Czech, Węgier i Estonii. Z racji na dużą liczbę zawodników, flota została podzielona na dwie grupy ścigające się oddzielnie.

Przy dobrych warunkach lodowych w zmiennym, słabnącym wietrze udało się rozegrać po trzy wyścigi w każdej z grup. Sporą niespodzianką jest prowadzenie w grupie „A” Macieja Żarnowskiego, reprezentującego GKŻ Gdańsk. Ten doskonały żaglomistrz z Trójmiasta, dopiero trzy lata temu powrócił do wyczynowego uprawiania żeglarstwa lodowego – wcześniej miał styczność z bojerami w wieku juniorskim. Drugie miejsce zajmuje Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo, a aktualny Mistrz Świata Tomasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki jest trzeci.

W grupie „B” prowadzą Estończycy Martin Aljaste przed Toivo Aardemaa, a miejsce trzecie zajmuje Ryszard Szumowski z AZS AWFiS Gdańsk.

Najwyżej sklasyfikowanymi Paniami są Wiktoria Walter z klubu Wiking Toruń oraz Maria Oleksy z YKP Warszawa – zajmują odpowiednio 24 i 25 miejsce w grupie B.

Różnice punktowe w czołówce są minimalne, do rozegrania pozostało po 9 wyścigów w każdej z grup.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924