TYP: a1

"Kino pod żaglami" - kadry sprzed pół wieku

środa, 20 listopada 2013
Informacja prasowa
W czwartek 21 listopada o godz. 17 w Gdyni w siedzibie POZŻ odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kino pod żaglami”. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć 40-minutowy pokaz filmów odnalezionych w archiwum Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które roboczo zatytułowane zostały „Kartka z historii POZŻ”. Nieznane dotąd taśmy, nakręcone amatorską kamerą 8 mm, pokazują kilkadziesiąt scen z działalności Związku – regaty, uroczystości i zebrania. Filmy komentował będzie wieloletni prezes POZŻ, wybitny polski okrętowiec, prof. Bolesław Mazurkiewicz. Serdecznie zapraszamy!

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami.

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze