TYP: a1

"Ostar for Dydek" w "Kinie pod żaglami"

piątek, 8 listopada 2013
Informacja prasowa
Ostar for Dydek, Szypka
Fot. Cezary Spigarski
Wczoraj (tj. 7 listopada) odbył się w Gdyni finał projektu „OSTAR for Dydek”. W „Kinie pod żaglami” znowu było tłoczno.

„OSTAR for Dydek” to projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, w ramach którego Krystian Szypka wziął udział w tegorocznej edycji legendarnych regat samotników przez Atlantyk OSTAR. Swój występ zadedykował pamięci słynnej gdyńskiej koszykarki Małgorzaty Dydek. Trwający od wiosny projekt (więcej o nim przeczytać można na www.ostarfordydek.pl) został wczoraj oficjalnie zakończony w Gdyni. O godz. 13.30 Krystian Szypka, w towarzystwie prezesa POZŻ Bogusława Witkowskiego i Katarzyny Dydek, siostry Małgorzaty, która była ambasadorem przedsięwzięcia, zostali przyjęci przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, któremu złożyli relację z przebiegu projektu.

Zaś wieczorem, o godz. 17 w siedzibie POZŻ Krystian Szypka pokazał film „Zrobiłem to” opowiadający o „OSTAR for Dydek” oraz spotkał się z pasjonatami żeglarstwa. Film, którego producentem jest POZŻ, był po raz pierwszy pokazany w Trójmieście (wszyscy chętni mogą go obejrzeć na stronie www.pozz.org.pl albo tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1sp7T2CTZrY).

Projekcja odbyła się w ramach „Kina pod żaglami”, najnowszego projektu Związku (którego współorganizatorem jest Andrzej Minkiewicz), polegającego na prezentowaniu filmów żeglarskich, co połączone jest ze spotkaniami z ich twórcami i bohaterami.

Pokaz filmu Bartłomieja Ciesielskiego o rejsie Krystiana Szypki był drugą odsłoną „Kina pod żaglami”. Tak jak za pierwszym razem, taki i teraz publiczność dopisała, wszystkie miejsca były zajęte.

Projekt „Kino pod żaglami” planowany jest na trzy miesiące. Pokazy odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie POZŻ w Gdyni przy al. Jana Pawała II – wejście od strony Skweru Kościuszki. Serdecznie zapraszamy! Wstęp, oczywiście, wolny. Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Na czas pokazów parking POZŻ otwarty jest za darmo dla gości „Kina pod żaglami”.

Następne spotkanie cyklu odbędzie się 14 listopada. Zaprezentowany wtedy zostanie film „Oceania - morskie laboratorium” opowiadający o pracy statku badawczego Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk żaglowca „Oceania”. Na spotkaniu obecni będą uczestnicy wypraw na „Oceanii”, którzy opowiedzą nam o rejsach na tej niezwykłej jednostce.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946