TYP: a1

Gutek wygrywa w Rostocku

środa, 24 sierpnia 2011
Załoga w składzie: Zbigniew „Gutek” Gutkowski (sternik), Michał „Strusiu” Strusiński i Maciej „Świstak” Marczewski oraz Andrzej Radomski (kierownik ekipy, Urząd Miasta Gdańska) odniosła dwa zwycięstwa podczas regat Hanse Sail.


W regatach, które są największą imprezą żeglarską z cyklu Baltic Sail, brało udział ponad 200 żaglowców i jachtów z całego świata. W tym roku po raz pierwszy rozegrano regaty z cyklu Baltic Sail Nations Cup w formie match race. Po dwóch dniach zaciętych bojów, przede wszystkim z załogą niemiecką, gdańszczanie odnieśli zwycięstwo, a przechodni Puchar Narodów Bałtyckich przyjechał do Gdańska. Polacy wystartowali także w regatach Hanse Sail ISAF Grade 4 - match race i w tej rywalizacji byli także bezkonkurencyjni.

Źródło: www.gdansk.pl/sport
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967