TYP: a1

Gutek sopocki

czwartek, 15 września 2011

Fot. Ainhoa Sanchez/ w-w-i.com
Na stronie Polish Ocean Racing czytamy: Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej dzisiaj odbyło się podpisanie umowy o wzajemnej współpracy miasta Sopotu i Gutka. Od tego momentu nie tylko Operon Racing, dla którego kurort jest portem macierzystym, nosi jego barwy. Od 2012 roku Gutek zostaje bowiem Ambasadorem Sopockiego Żeglarstwa! „Oznacza to, że we wszystkich przedsięwzięciach będę od tego momentu reprezentował Sopot i pływał pod jego banderą – wyjaśnia żeglarz. – To dla mnie zaszczyt i postaram się godnie wywiązać z nowej roli.”

Jakby na potwierdzenie tych słów Gutek spotkał się dzisiaj z uczniami Gimnazjum Sportowego Nr 3 w Sopocie. W szkole tej, jako jedynej w Trójmieście, istnieją klasy o profilu żeglarskim. Pierwsza z nich powstała sześć lat temu. W sezonie młodzież żegluje dziesięć godzin tygodniowo na deskach i katamaranach. Zimą uczniowie mają również dziesięć godzin wychowania fizycznego wzbogaconego o zajęcia teoretyczne z żeglarstwa. Zaś po trzeciej klasie mają możliwość zdobycia patentu żeglarza (zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę szkoły www.sportowa3.sopot.pl).

Źródło: polishoceanracing.com.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870