TYP: a1

Gutek sopocki

czwartek, 15 września 2011

Fot. Ainhoa Sanchez/ w-w-i.com
Na stronie Polish Ocean Racing czytamy: Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej dzisiaj odbyło się podpisanie umowy o wzajemnej współpracy miasta Sopotu i Gutka. Od tego momentu nie tylko Operon Racing, dla którego kurort jest portem macierzystym, nosi jego barwy. Od 2012 roku Gutek zostaje bowiem Ambasadorem Sopockiego Żeglarstwa! „Oznacza to, że we wszystkich przedsięwzięciach będę od tego momentu reprezentował Sopot i pływał pod jego banderą – wyjaśnia żeglarz. – To dla mnie zaszczyt i postaram się godnie wywiązać z nowej roli.”

Jakby na potwierdzenie tych słów Gutek spotkał się dzisiaj z uczniami Gimnazjum Sportowego Nr 3 w Sopocie. W szkole tej, jako jedynej w Trójmieście, istnieją klasy o profilu żeglarskim. Pierwsza z nich powstała sześć lat temu. W sezonie młodzież żegluje dziesięć godzin tygodniowo na deskach i katamaranach. Zimą uczniowie mają również dziesięć godzin wychowania fizycznego wzbogaconego o zajęcia teoretyczne z żeglarstwa. Zaś po trzeciej klasie mają możliwość zdobycia patentu żeglarza (zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę szkoły www.sportowa3.sopot.pl).

Źródło: polishoceanracing.com.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998