TYP: a1

Forum Nauczycieli Żeglarstwa czeka na dyskusje

czwartek, 20 listopada 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Wszystkich, którym na sercu leży dobro nauczania żeglarstwa w Polsce zapraszamy do udziału w Forum Nauczycieli Żeglarstwa. 19 listopada w Gdyni odbyło się kolejne spotkanie.

Wychowanie morskie
Fot. Tadeusz Lademann

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to odpowiedź Pomorskiego Związku Żeglarskiego na głosy płynące ze środowisk instruktorów i nauczycieli żeglarstwa z całego kraju. Jest miejscem wymiany podglądów i doświadczeń z zakresu metodyki żeglarstwa (choć nie tylko).

W ramach Forum, w gdyńskiej siedzibie PoZŻ, obywają się comiesięczne spotkania, na których omawiane i dyskutowane są najbardziej palące kwestie związane z nauczaniem żeglarstwa w Polsce. Udział w nich brać mogą wszyscy chętni. Wstęp wolny.

Opiekę merytoryczną nad Forum sprawuje Rada Programowa w skład, której weszli wybitni znawcy tematyki żeglarskiej i instruktorskiej, kapitanowie, instruktorzy i egzaminatorzy. Wśród nich znaleźli się m. in. Jacek Czajewski, Leopold Naskręt i Wacław Petryński.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania: 23 października z Krzysztofem Baranowskim o wychowaniu morskim i 19 listopada z Witoldem Gizlerem o teorii i praktyce warsztatu nauczycieli żeglarstwa. Kolejne będzie miało miejsce 11 grudnia o godz. 17. Jego gościem będzie wybitny instruktor żeglarstwa Wacław Petryński. Ale Forum Nauczycieli Żeglarstwa to nie tylko spotkania. Podczas jego inauguracji, 24 września, wodowana też została książka Bogdana Olszewskiego „Sztuka nauczania żeglarstwa”.

Wystąpienia gości Forum są nagrywane. Można je obejrzeć na stronie www.fnz.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922