TYP: a1

Forum Nauczycieli Żeglarstwa czeka na dyskusje

czwartek, 20 listopada 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Wszystkich, którym na sercu leży dobro nauczania żeglarstwa w Polsce zapraszamy do udziału w Forum Nauczycieli Żeglarstwa. 19 listopada w Gdyni odbyło się kolejne spotkanie.

Wychowanie morskie
Fot. Tadeusz Lademann

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to odpowiedź Pomorskiego Związku Żeglarskiego na głosy płynące ze środowisk instruktorów i nauczycieli żeglarstwa z całego kraju. Jest miejscem wymiany podglądów i doświadczeń z zakresu metodyki żeglarstwa (choć nie tylko).

W ramach Forum, w gdyńskiej siedzibie PoZŻ, obywają się comiesięczne spotkania, na których omawiane i dyskutowane są najbardziej palące kwestie związane z nauczaniem żeglarstwa w Polsce. Udział w nich brać mogą wszyscy chętni. Wstęp wolny.

Opiekę merytoryczną nad Forum sprawuje Rada Programowa w skład, której weszli wybitni znawcy tematyki żeglarskiej i instruktorskiej, kapitanowie, instruktorzy i egzaminatorzy. Wśród nich znaleźli się m. in. Jacek Czajewski, Leopold Naskręt i Wacław Petryński.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania: 23 października z Krzysztofem Baranowskim o wychowaniu morskim i 19 listopada z Witoldem Gizlerem o teorii i praktyce warsztatu nauczycieli żeglarstwa. Kolejne będzie miało miejsce 11 grudnia o godz. 17. Jego gościem będzie wybitny instruktor żeglarstwa Wacław Petryński. Ale Forum Nauczycieli Żeglarstwa to nie tylko spotkania. Podczas jego inauguracji, 24 września, wodowana też została książka Bogdana Olszewskiego „Sztuka nauczania żeglarstwa”.

Wystąpienia gości Forum są nagrywane. Można je obejrzeć na stronie www.fnz.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 June

Wyruszył w rejs na Spitsbergen s/y "Swarożyc" z Kpt. Wacławem Liskiewiczem; był to pierwszy jacht, który dotarł do wyspy (port Svalbard) po drugiej wojnie światowej.
wtorek, 13 czerwca 1967
Patent kapitański zdobywają Teresa Remiszewska, Kazimierz (Kuba) Jaworski, Ziemowit Barański i Zbigniew Boliński.
wtorek, 13 czerwca 1961