TYP: a1

Z Krzysztofem Baranowskim o wychowaniu morskim

poniedziałek, 20 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Krzysztof Baranowski, jeden z najsłynniejszych polskich żeglarzy, będzie gościem Forum Nauczycieli Żeglarstwa. Na spotkanie zapraszamy w najbliższy czwartek 23 października.

Krzysztof Baranowski
Fot. Krzysztof Bosek

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to najnowszy projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego - miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń instruktorów żeglarstwa z całej Polski. W najbliższy czwartek 23 października odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie: „Wychowanie morskie – nowe spojrzenie na stare hasło”. W roli prelegenta wystąpi - Krzysztof Baranowski, żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel, jedyny Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie świat pod żaglami, pierwszy, który samotnie pokonał Horn, twórca Szkoły Pod Żaglami, autor kilkudziesięciu książek, twórca filmów dokumentalnych, ale przede wszystkim wychowawca tysięcy młodych ludzi, którym zaszczepił miłość do żeglowania i morza.

Czym jest wychowanie morskie? Jak realizuje się we współczesnym świecie? Jaka jest w nim rola szkolenia żeglarskiego? Jakie są doświadczenia Kapitana z pracy z młodzieżą? Krzysztof Baranowski poszuka odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Na spotkanie z legendarnym żeglarzem zapraszamy w czwartek, 23 października o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny. Liczymy na udział i żywą dyskusję. Podczas spotkania będzie można kupić książkę Bogdana Olszewskiego „Sztuka nauczania żeglarstwa” oraz najnowszą pozycję w dorobku kapitana Baranowskiego „Bujanie w morskiej pianie” – żeglarski życiorys jej Autora.

Więcej informacji o Forum Nauczycieli Żeglarstwa znaleźć można na: www.fnz.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002