TYP: a1

Film o Jance Bielak w "Kinie pod żaglami"

środa, 4 grudnia 2013
Informacja prasowa
W najbliższy czwartek, 5 grudnia o godz. 17.00, w ramach projektu „Kino pod żaglami” zostanie zaprezentowany film dokumentalny Bohdana Sienkiewicza i Michała Dąbrowskiego „Janka. Morska księżniczka”. Film opowiada o zmarłej w 2009 roku w Londynie Jance Bielak - pierwszej damie polskiego żeglarstwa, która przez ostatnie 35 lat żyła i pracowała na rzecz morza – dla międzynarodowego wychowania młodzieży pod żaglami. Janka Bielak po powrocie z radzieckiego łagru zamieszkała w Anglii. To dzięki jej działaniom po zwycięstwie „Daru Pomorza” w Cutty Sark Tall Ships’ Races w 1972r., zorganizowano zakończenie kolejnego zlotu żaglowców w Gdyni, po raz pierwszy po naszej stronie „żelaznej kurtyny”. Była honorowym ambasadorem polskich żeglarzy.

Na spotkaniu obecny będzie reżyser filmu i jednocześnie twórca legendarnego programu Latający Holender – redaktor Bohdan Sienkiewicz. Zapraszamy!

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 April

Odbył się chrzest jachtu "Politechnika Śląska", którą później zmieniono na "Asterias"; powstał staraniem śląskich studentów kierowanych przez Andrzeja Kurzeję.
sobota, 12 kwietnia 1975
Z Gibraltaru na jachcie "Tethys" startuje w rejs przez Atlantyk Krzysztof Grabowski.
niedziela, 12 kwietnia 1959