TYP: a1

Dar Młodzieży na urodzinach portu w Hamburgu

czwartek, 5 maja 2016
Redakcja/MF
Od dziś, czyli 5 maja aż do 8 maja Dar Młodzieży będzie uczestniczyć w święcie 827. "urodzin" portu w Hamburgu.Dar Młodzieży tradycyjnie już weźmie udział w wielkim morskim festiwalu organizowanym z okazji kolejnych rocznic powstania portu w Hamburgu. Za datę początkową uznawane jest wydanie 7 maja 1189 roku przez cesarza Ferdynanda Barbarossę karty handlowej, przyznającej zwolnienie od ceł dla statków płynących Łabą z Hamburga na Morze Północne.

Na Darze Młodzieży praktyki morskie odbywają uczniowie średnich szkół morskich. Kolejnym portem, do którego żaglowiec zawinie będzie Gdynia (16 maja).

Udział Daru Młodzieży w hamburskim święcie jest doskonałą promocją żaglowca, polskiej bandery i Akademii Morskiej w Gdyni.
Tagi: Dar Młodzieży, port, Hamburg, urodziny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911