TYP: a1

NorthEast Marina Szczecin zaprasza

poniedziałek, 11 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Prawie 50 miejsc postojowych przygotowała NorthEast Marina Szczecin. To pierwszy sezon szczecińskiego portu jachtowego.


Fot. Żegluga Szczecińska

NorthEast Marina Szczecin to jedna z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce i zainteresowanie postojem tutaj jest spore. Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki w porcie (chociaż oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na 30 kwietnia), kolejnych kilkunastu zapoznaje się z dokumentami. Do dyspozycji jest 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla gości.

Szczeciński port jachtowy otwarto w połowie zeszłego roku, więc zbliżający się sezon żeglarski będzie jego pierwszym pełnym sezonem. Port powstał na rzecznej Wyspie Grodzkiej w centrum miasta, skąd rozciąga się widok na Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich.

Szczeciński port jachtowy jest – wraz z 10 innymi inwestycjami częścią projektu: "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego". Na projekt wydano 35 milionów złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka, a dzięki temu powstała sieć przystani i portów dla żeglarzy w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego i na wybrzeżu Bałtyku. Zmodernizowano istniejącą bazę, powstały też nowe mariny, m.in. w Szczecinie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie i Darłowie. Odległość pomiędzy portami nie przekracza 35 mil morskich, czyli kilku godzin żeglugi.
Tagi: marina, szczecin, sezon żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851