TYP: a1

"Czas na morze" wystawa fotograficzna Ryszarda Sobieszczańskiego

poniedziałek, 8 grudnia 2014
Informacja prasowa | Ryszard Sobieszczański
Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli" zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy fotograficznej Ryszarda Sobieszczańskiego pt: "Czas na morze". Z okazji wystawy został wydany kalendarz na 2015 rok z najciekawszymi fotografiami.

Rysiek z pieśni

Notka z kalendarza

"Mija 35 lat od czasu, kiedy po raz pierwszy postawiłem nogę na małym Optimiście i wziąłem ster do ręki. To taki mój mały jubileusz. Zawsze towarzyszył mi aparat fotograficzny i dzięki temu powstała kolekcja zdjęć z moich morskich podróży. Fotografie przedstawione podczas wystawy i w niniejszym kalendarzu, to tylko część tego zbioru z wybranych rejsów.

Zdjęcia zostały wykonane zarówno kompaktowym aparatem, jak cyfrowym i analogowym aparatem lustrzankowym, a także przy wykorzystaniu Smartphona, który świetnie się sprawdza na pokładzie. Na morzu bywają różne warunki i nie zawsze można idealnie wykonać zdjęcie, zwłaszcza jak mocno kiwa i fala zalewa. Mimo, że czasem zdjęcie nie jest idealnie ostre czy dobrze naświetlone, postanowiłem pokazać je, bo istotą tych zdjęć jest ukazanie piękna żeglarstwa, mocy morza, pięknych żaglowców i miejsc wyjątkowych, a nierzadko magii, której stajemy się świadkami. Niestety, ale morze wciąga, bo z natury jesteśmy „obieżyświatami” i kiedy raz poczujemy tą magię, to nie ma już odwrotu. Schodząc po trapie, już tęsknimy i myślimy kiedy znowu... Mam nadzieję, że ten zbiór fotografii sprawi, że ktoś z Państwa będzie chciał poczuć tą magię, wyruszy w swój pierwszy rejs i spotkamy się w jakimś porcie przy szklaneczce dobrego rumu.

Tego Wam i sobie życzę
Ryszard Sobieszczański"

Wystawa towarzyszy koncertowi zespołów Shantażyści i Banana Boat

11 XII Filharmonia Opolska

19:00 koncert zespołu Shantażyści
Miejsce: Duża scena

19:45 Otwarcie wystawy
Miejsce: Antresola na sceną klubową

20:30 Koncert zespołu Banana Boat
Miejsce: Duża scena

wstęp na otwarcie wystawy wolny
koncerty biletowane 35 zł, do nabycia w kasie i na stronach Filharmonii Opolskiej

Autor zdjęcia: Szymon Topczewski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580