TYP: a1

Koncert Banana Boat w Filharmonii Opolskiej

wtorek, 25 listopada 2014
Informacja prasowa | Ryszard Sobieszczański
Zapraszam serdecznie na ostatni w tym roku koncert w cyklu Pieśni spod żagli. Ostatni, ale wyjątkowy. Gościem specjalnym naszego wieczoru będzie zespół Banana Boat, który w Opolu wystąpi po raz pierwszy w pełnym koncercie.

Banana Boat

Banana Boat wystąpiło w Opolu tylko raz, na króciutkim 15-minutowym, recitalu podczas X-lecia zespołu Flash Creep w styczniu 2014 roku. Kto był, ten wie, że podczas ich występu Filharmonia Opolska odleciała, a publiczność oszalała.

Banana Boat to sekstet wokalny wykonujący swoje autorskie pieśni o tematyce żeglarskiej a cappella. Ich interpretacja szant jest wyjątkowa i pełna ekspresji. Już po pierwszej piosence skala Beuforta pokazuje 7 i z każdą następną rośnie, aż stajemy w centrum huraganu scenicznego. I co najlepsze, to to że sami chcemy przeżyć huragan kategorii 5. To co się dzieje na scenie jest nie do opisania. Piękne głosy i często bajkowo zaaranżowane utwory sprawiają, że to nie jest zwykły koncert, a cały spektakl. Opolska publiczność ujęła zespół i dlatego swoje XX-lecie chcą również obchodzić w Opolu. O zespole można by dużo pisać, bo osiągnięć mają mnóstwo, ale najważniejsze to wydanie rewelacyjnej płyty: "A morze tak, a może nie" w 2004 roku, która stała się najlepszą płytą Muzyki Folk/Word w 2005 roku, za którą Amerykańskie Stowarzyszenie Muzyki A Capella przyznała zespołowi nagrodę. W 2009 roku nagrali i wydali singiel z Eleanor McEvoy.

Gdzie byli i występowali oraz otrzymanych nagród nie sposób zliczyć, dlatego z wielką radością zapraszam na ten koncert, bo to trzeba zobaczyć.

"Little Look" Banana Boat z Eleanor McEvoy

11 XII 2014 duża scena Filharmonii Opolskiej

Plan wieczoru:
  • 19:00 koncert zespołu Shantażyści, którzy w tym roku zdobyli Grand Prix YAPA
  • 19:45 Otwarcie wystawy fotograficznej: "Czas na morze" Ryszard Sobieszczański
  • 20:30 Koncert Banana Boat z okazji XX lecia istnienia zespołu

Bilety na koncert w cenie 35 zł dostępne w kasie i na stronach Filharmonii Opolskiej

Zapraszam serdecznie
Ryszard Sobieszczański
Pieśni spod żagli
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642