TYP: a1

Koncert Banana Boat w Filharmonii Opolskiej

wtorek, 25 listopada 2014
Informacja prasowa | Ryszard Sobieszczański
Zapraszam serdecznie na ostatni w tym roku koncert w cyklu Pieśni spod żagli. Ostatni, ale wyjątkowy. Gościem specjalnym naszego wieczoru będzie zespół Banana Boat, który w Opolu wystąpi po raz pierwszy w pełnym koncercie.

Banana Boat

Banana Boat wystąpiło w Opolu tylko raz, na króciutkim 15-minutowym, recitalu podczas X-lecia zespołu Flash Creep w styczniu 2014 roku. Kto był, ten wie, że podczas ich występu Filharmonia Opolska odleciała, a publiczność oszalała.

Banana Boat to sekstet wokalny wykonujący swoje autorskie pieśni o tematyce żeglarskiej a cappella. Ich interpretacja szant jest wyjątkowa i pełna ekspresji. Już po pierwszej piosence skala Beuforta pokazuje 7 i z każdą następną rośnie, aż stajemy w centrum huraganu scenicznego. I co najlepsze, to to że sami chcemy przeżyć huragan kategorii 5. To co się dzieje na scenie jest nie do opisania. Piękne głosy i często bajkowo zaaranżowane utwory sprawiają, że to nie jest zwykły koncert, a cały spektakl. Opolska publiczność ujęła zespół i dlatego swoje XX-lecie chcą również obchodzić w Opolu. O zespole można by dużo pisać, bo osiągnięć mają mnóstwo, ale najważniejsze to wydanie rewelacyjnej płyty: "A morze tak, a może nie" w 2004 roku, która stała się najlepszą płytą Muzyki Folk/Word w 2005 roku, za którą Amerykańskie Stowarzyszenie Muzyki A Capella przyznała zespołowi nagrodę. W 2009 roku nagrali i wydali singiel z Eleanor McEvoy.

Gdzie byli i występowali oraz otrzymanych nagród nie sposób zliczyć, dlatego z wielką radością zapraszam na ten koncert, bo to trzeba zobaczyć.

"Little Look" Banana Boat z Eleanor McEvoy

11 XII 2014 duża scena Filharmonii Opolskiej

Plan wieczoru:
  • 19:00 koncert zespołu Shantażyści, którzy w tym roku zdobyli Grand Prix YAPA
  • 19:45 Otwarcie wystawy fotograficznej: "Czas na morze" Ryszard Sobieszczański
  • 20:30 Koncert Banana Boat z okazji XX lecia istnienia zespołu

Bilety na koncert w cenie 35 zł dostępne w kasie i na stronach Filharmonii Opolskiej

Zapraszam serdecznie
Ryszard Sobieszczański
Pieśni spod żagli
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 June

Wyruszył w rejs na Spitsbergen s/y "Swarożyc" z Kpt. Wacławem Liskiewiczem; był to pierwszy jacht, który dotarł do wyspy (port Svalbard) po drugiej wojnie światowej.
wtorek, 13 czerwca 1967
Patent kapitański zdobywają Teresa Remiszewska, Kazimierz (Kuba) Jaworski, Ziemowit Barański i Zbigniew Boliński.
wtorek, 13 czerwca 1961