TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa Europy jednak w Polsce

piątek, 8 marca 2013
Informacja prasowa
bojery dnKu naszej olbrzymiej radości Bojerowe Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Polsce w dniach 11-15.03.2013. Co prawda w Szwecji też panują dobre warunki lodowe, ale tam na przyszły tydzień są zapowiadane dość słabe wiatry. Finlandia, która jest organizatorem tych mistrzostw, nie ma aktualnie akwenów, na których można by się ścigać na bojerach. Wszędzie leży u nich jeszcze gruba warstwa śniegu.

Mistrzostwa będą rozegrane na jeziorze Niegocin, a bazą regat będzie Giżycko. Port regat w Eko Marinie w Giżycku. Pierwsze biegi w poniedziałek o 11.00. Ostatni bieg mistrzostw odbędzie się w piątak o 14.00.

Na liście startowej jest dotychczas 165-ciu zawodników z 16-tu krajów. Z Polski zgłosiło się 22-óch zawodników. Oczywiście cała polska czołówka z aktualnym Mistrzem Świata, Tomkiem Zakrzewskim na czele. Niestety występ Roberta Graczyka, aktualnego V-ce Mistrza Świata, stoi pod znakiem zapytania. Robert uległ wypadkowi w czasie Mistrzostw Szwecji, gdy czeski zawodnik wjechał w niego przy dużej prędkości. Robert ma rękę w gipsie i nie jest pewne, czy zdecyduje się startować.

Zgodnie z zasadami europejskiej organizacji bojerowej, gdy zawody są przenoszone do innego kraju niż kraj organizatora, zawodnicy tego kraju mogą zgłosić się jeszcze na regaty płacąc normalne, a nie karne wpisowe. Dzięki temu nasza ekipa na pewno zwiększy się jeszcze o kilku zawodników.

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911