TYP: a1

Pogoda pokrzyżowała plany bojerowcom

niedziela, 10 marca 2013
Informacja prasowa
Do Bojerowych Mistrzostw Europy zgłosiło się do dzisiaj 135 zawodników z 15 krajów. W Giżycku mamy dwadzieścia parę centymetrów lodu, śnieg, mróz, dobre humory i nadzieję na dobre wyścigi. Niestety ciągle pada śnieg. Jeśli do jutra spadnie więcej niż 5 centymetrów śniegu zawody mogą być przeniesione do Szwecji.

Jeden z naszych najlepszych zawodników, Robert Graczyk, aktualny Vice-Mistrz Świata, jeszcze się nie zameldował na starcie i nie wiemy czy wystartuje. W końcu jego start z ręką w gipsie stoi pod znakiem zapytania.

Wojskowa orkiestra, przemówienia burmistrza Giżycka i innych oficjeli i na zakończenie fajerwerki dały piękną oprawę otwarcia tych regat. Miejscowy klub żeglarski zorganizował sympatyczne przyjęcie z kiełbaskami na grillu i miłą żeglarską atmosferą.

Po podniesieniu flag piętnastu krajów - uczestników regat, regaty zostały rozpoczęte. Niestety, jak to jest w naszym sporcie, warunki pogodowe mogą pokrzyżować nasze najlepsze plany. Jutro o 09.00 zapadnie decyzja czy Mistrzostwa będę nadal rozgrywane w Giżycku, czy zostaną przeniesione na inny akwen w Polsce, czy też do innego kraju.

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002