TYP: a1

Aukcja charytatywna Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza

poniedziałek, 1 października 2012
Informacja prasowa
Akcja Spełniamy Marzenia jest nową inicjatywą Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza. Celem projektu jest realizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

Uzyskaniu środków na realizację projektu służą niezwykłe aukcje charytatywne. Co miesiąc jest realizowana licytacja unikatowego przedmiotu przekazanego na ten cel przez osoby i instytucje wpierające Fundację. Pierwszym przedmiotem, który można było wylicytować na aukcji, był statecznik przekazany przez brązowego medalistę z Londynu - Przemka Miarczyńskiego. Zaraz po powrocie z Igrzysk, Przemek ofiarował Fundacji Navigare statecznik ze swojej olimpijskiej deski, klasy RS:X i ten przedmiot ma już nowego właściciela. Właśnie dzięki niemu w swoją pierwszą żeglarską przygodę popłynęły dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Gdańsku.

W środę ruszyła kolejna aukcja, na której można wylicytować udział w regatach z Mateuszem Kusznierewiczem na pokładzie luksusowego jachtu Jeanneau Sun Odyssey 42. Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej, do udziału w których Mateusz zaprosi zwycięzcę wraz z osobą towarzyszącą, odbędą się już 6 października. Zwycięzca tej aukcji będzie miał okazję wystartować w regatach o ponad 60-letniej tradycji na jachcie pod dowództwem mistrza olimpijskiego.

Dochód z aukcji pozwoli zorganizować rejs dla podopiecznych kolejnego rodzinnego domu dziecka. „Od trzech lat realizuję Program Edukacji Morskiej w Gdańsku i mam szansę obserwować ile radości daje dzieciom kilka godzin spędzonych na wodzie! Wszystkie problemy zostają na lądzie, podczas rejsu liczy się tylko załoga i wspólny cel.” – mówi Mateusz Kusznierewicz, założyciel Fundacji Navigare. „Te rejsy mają być lekcją pozytywnego myślenia i pewności siebie. Dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji potrzebują nie tylko pomocy materialnej, lecz też wsparcia i motywacji. Chcemy, aby uczestnicy rejsów nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości.” – mówi Mateusz.

Aukcja: http://allegro.pl/regaty-z-mateuszem-kusznierewiczem-a-charytatywna-i2672654914.html

Informacje o kolejnych aukcjach będą pojawiać się na stronie: www.fundacja.kusznierewicz.pl w zakładce AUKCJE.Projekt „Spełniamy marzenia”

Spełniamy Marzenia to inicjatywa Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza skierowana do młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

W ramach projektu realizowane są rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładach pełnomorskich jachtów. Żeglarska przygoda składa się z części teoretycznej – szkolenia w Narodowym Centrum Żeglarstwa oraz praktycznej – na wodzie, pod opieką doświadczonych sterników. Spotkanie kończy się regatami, po których następuje wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Żeglarstwo to wyjątkowy sport, którzy sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania i jest doskonałą lekcją pracy zespołowej. Program projektu kładzie nacisk na indywidualny rozwój młodych ludzi, kształtowanie i rozwijanie pozytywnych cech charakteru oraz wiary we własne możliwości. Celem inicjatywy jest nie tylko edukacja – nabywanie przez młodzież nowych umiejętności i promocja aktywności fizycznej, lecz także motywacja do sięgania po wyznaczone cele i poszerzania horyzontów. Projekt Spełniamy Marzenia ma inspirować młodych ludzi do odkrywania własnych pasji i przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w dorosłym życiu.

W ramach projektu Spełniamy Marzenia co miesiąc, na portalu Allegro realizowana jest aukcja charytatywna unikatowych przedmiotów przekazanych na ten cel przez osoby i instytucje wspierające Fundację Navigare. Cały dochód z aukcji przekazywany jest na realizację projektu.
TYP: a3
0 0
Komentarze